Zielony czwartek w ZSB Nr 1 – wiosna przyszła do szkoły wcześniej
Choć za oknami marzec wciąż bardziej przypominał zimę niż wiosnę, w murach Zespołu Szkół Budownictwa Nr 1 zrobiło się naprawdę gorąco – i to nie tylko za sprawą emocji. W czwartek, 19 marca, szkoła zamieniła się w pełne energii, muzyki i… zieleni miejsce, które na dobre pożegnało zimowy nastrój.
Szkoła w barwach nadziei
Już od rana było jasne, że to nie będzie zwykły dzień. Korytarze zapełniły się uczniami i nauczycielami ubranymi na zielono – od klasycznych bluz i koszulek po bardziej kreatywne dodatki: neonowe sznurówki, czapki czy roślinne akcenty. Inicjatywa Samorządu Uczniowskiego spotkała się z ogromnym odzewem i zaangażowaniem całej społeczności.
Nie zabrakło też wyróżniających się stylizacji. Wśród nauczycieli szczególnie widoczni byli pani Izabela Barnat oraz pan Mateusz Hurysz, choć wielu innych również postawiło na wiosenne akcenty. Uczniowie podeszli do zabawy z dużym dystansem i humorem – niektórzy próbowali nawet „przebić” pana Hurysza w liczbie zielonych elementów garderoby. Bezkonkurencyjna okazała się Antonina Bałażyk z klasy 1AL LO, która miała ich aż 18!
„Mam Talent” – scena pełna pasji
Największe emocje przyniósł szkolny konkurs „Mam Talent”. Aula wypełniła się po brzegi, a publiczność od pierwszych minut żywo reagowała na każdy występ. Na scenie pojawili się uczniowie o naprawdę różnych talentach – od wokalistów i instrumentalistów po tancerzy.
Każdy występ spotykał się z gromkimi brawami, a poziom był na tyle wysoki, że jury stanęło przed trudnym zadaniem wyłonienia najlepszych. Jedno jest pewne – w ZSB Nr 1 nie brakuje ludzi z pasją.
Muzyka, która budzi energię
Przez cały dzień szkolne przerwy wypełniała muzyka. Energetyczne utwory dodawały sił, poprawiały nastrój i sprawiały, że nawet po lekcjach nikt nie myślał o zmęczeniu. To właśnie ten muzyczny klimat połączył zimową aurę za oknem z wiosenną atmosferą w środku.
Podsumowanie
„Zielony czwartek” pokazał, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspólnota, która potrafi się integrować i wspierać. Był to dzień pełen pozytywnej energii, uśmiechu i dobrej zabawy – idealne powitanie astronomicznej wiosny 2026.
Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu oraz organizatorom – Mateuszowi Huryszowi i Dawidowi Drostowi – za przygotowanie tego wydarzenia, a wszystkim uczestnikom za stworzenie wyjątkowej atmosfery. Oby ten wiosenny klimat został z nami jak najdłużej!


