fbpx
NAJLEPSZA SZKOŁA BUDOWLANA W POLSCE
Godło Polski

Nasi Absolwenci

Mieczysław Hryniewicz

Absolwent naszego technikum budowlanego, następnie Wydziału Aktorskiego PWST w Warszawie (1973). Aktor związany z warszawskimi teatrami: Narodowym (do 1980) i Studio (1982-1988) oraz poznańskim Teatrem Polskim (1998-2000), gościnnie występował w Teatrze Ochoty i Teatrze Adekwatnym. W telewizji zadebiutował w 1973 w serialu Droga, rok później zagrał w filmie Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego Zapis zbrodni. Duży rozgłos przyniosła mu rola taksówkarza Jacka Żytkiewicza w serialu Stanisława Barei Zmiennicy z 1986. Przez kolejne lata grywał głównie w teatrze oraz w drugoplanowych i epizodycznych rolach filmowych. Od 2003 występuje w serialu Na Wspólnej jako Włodek Zięba, mąż Marii i ojciec Grzegorza, Renaty oraz Moniki.

Nasi Absolwenci

Agata Sawicka

Agata Sawicka to była uczennica XXI LO, która trafiła do naszej szkoły w klasie maturalnej o profilu sportowym czyli klasa IV OB:rocznik 2000-2004. Wychowawcą klasy była pani mgr Joanna Lange. Pani Agata grała między innymi na Mistrzostwach Europy w 2003 roku uzyskując tytuł „najlepszej przyjmującej Mistrzostw Europy” a w rozgrywanych w tym samym roku Mistrzostwach Świata uzyskała tytuł: „ najlepszej przyjmującej i broniącej Mistrzostw Świata”. Była zawodniczką BKS Aluprof Bielsko-Biała na pozycji libero. Jak donosi oficjalna strona siatkówki kobiet w Polsce była na liście zawodniczek kadry narodowej objętych programem przygotowań olimpijskich Pekin 2008.

Nasi Absolwenci

Michał Dębiec

Agata Sawicka to była uczennica XXI LO, która tW latach 1999-2003 uczęszczał do naszego liceum, do klasy sportowej: Michał Dębiec, który był wychowankiem pani mgr Katarzyny Zienkowicz. Od początku bardzo interesował się piłką siatkową toteż zasilił skład szkolnej reprezentacji. Przez cztery lata pobytu w XXI LO umiejętnie godził naukę i czas poświęcony siatkówce. Z powodzeniem zdał egzamin dojrzałości i dalej podąża drogą sportową. Grał na pozycji libero w Plus Lidze w BKSCH Delecta Bydgoszcz.rafiła do naszej szkoły w klasie maturalnej o profilu sportowym czyli klasa IV OB:rocznik 2000-2004. Wychowawcą klasy była pani mgr Joanna Lange. Pani Agata grała między innymi na Mistrzostwach Europy w 2003 roku uzyskując tytuł „najlepszej przyjmującej Mistrzostw Europy” a w rozgrywanych w tym samym roku Mistrzostwach Świata uzyskała tytuł: „ najlepszej przyjmującej i broniącej Mistrzostw Świata”. Była zawodniczką BKS Aluprof Bielsko-Biała na pozycji libero. Jak donosi oficjalna strona siatkówki kobiet w Polsce była na liście zawodniczek kadry narodowej objętych programem przygotowań olimpijskich Pekin 2008.

Nasi Absolwenci

Katarzyna Skowrońska - Dolata

Jesteśmy bardzo dumni, że pani Katarzyna Skowrońska-Dolata znana polska siatkarka uczęszczała do naszej szkoły w latach 2002/2003. W maju 2003 roku przystąpiła do egzaminu dojrzałości w XXI LO,który z powodzeniem zdała. Już wtedy zapowiadała się jako świetna zawodniczka a dzisiaj, jak wiemy, jest nr 1 w polskiej reprezentacji siatkarek. Poprzednie kluby w których grała to: Skra Warszawa, Sms Sosnowiec, AZS AWF Danter Poznań, Nafta-Gaz Piła, Minetti Vicenza. Grała we włoskim klubie Sant’Orsola Asystel Novara. Życzymy wielu sukcesów !!!!

Rozmiar czcionki
Kontrast