fbpx
NAJLEPSZA SZKOŁA BUDOWLANA W POLSCE
Godło Polski

Szkolne kino historyczne „Anders” – od starożytności do współczesności


Projekt filmowy trwał od 23 października do 20 grudnia 2017 r. Na projekt zapisało się w sumie 22 osoby, z czego ukończyło 16 osób. Zajęcia dodatkowe odbywały się, co wtorek. W sumie odbyło się 10 spotkań, w tym jedno we wymiarze podwójnym. Zajęcia dodatkowe zaczynały się zawsze od godziny 15 15, a w zależności od filmu kończyły: po godzinie, dwóch, a nawet w okolicach 19.

Projekt został przeprowadzony zgodnie z planem. Wyemitowano 8 filmów, który były poprzedzone stosownym wprowadzeniem. Po filmach odbywały się rundy pytań – „wypowiadane na gorąco osobiste spostrzeżenia i refleksje”.

Pokazywane filmy obejmowały różny zakres chronologiczny i tematyczny. Od starożytności poprzez współczesność. Jedno spotkanie – prawie trzy godziny w języku niemieckim z napisami po angielsku.

Finałem projektu było wpierw wybranie ulubionego filmu i stworzenie z niego plakatu informacyjnego dla społeczności szkolnej. Wykonane prace mają być w przestrzeni szkolnej eksponowane w styczniu 2018 r.

Należy dodać, że uczestnicy projektu za jego ukończenie otrzymali oceny przedmiotowe o wysokiej wadze (dla trzech uczennic uczynił to również Pan mgr Jacek Łuszczek, historia i społeczeństwo w klasie 2 b1), pochwały oraz pamiątkowe dyplomy ukończenia projektu.

Niewątpliwie w trakcie całego projektu była sposobność spokojnego obejrzenia filmów pełnometrażowych, które zostaną w pamięci uczniów i poszerzą swoje zainteresowanie historią oraz otaczający światem.

Uczniowie polubili formę projektu, pytając się, czy będzie kontynuacja w roku 2018? Nie jest wykluczone, że tak się stanie, np. poprzez organizację takiego spotkania raz na miesiąc.

Opiekun projektu,

mgr Mateusz Hurysz


 

najnowsze
artykuły