fbpx
NAJLEPSZA SZKOŁA BUDOWLANA W POLSCE
Godło Polski

KOMISJA REKRUTACYJNA PRZY UL. RYBAKI 17 PRACUJE W GODZ. OD 09.00 – 14.00


WAŻNE

KARTĘ ZDROWIA ORAZ ZDJĘCIA MOŻNA DOSTARCZYĆ PO OGŁOSZENIU WYNIKÓW REKRUTACJI

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1

XXI Liceum Ogólnokształcące

oferuje naukę w klasach ogólnodostępnych

Wypełnij wniosek online

Dokumenty

Terminy postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023

Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, ustalony przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2022/2023

Pytania i odpowiedzi dot. rekrutacji

FAQ

(najczęściej zadawane pytania)

WEWNĄTRZSZKOLNE ZASADY REKRUTACJI

kandydatów do klas pierwszych
XXI Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, ul. Rybaki 17
Rok szkolny 2022/2023

ZASADY REKRUTACJI DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Tu znajdziesz szczegółowe informacje o zasadach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
w Poznaniu i powiecie poznańskim.

Klasa 1AL1 architektura & design

Klasa o specjalności architektura & design powstała z myślą o kandydatach kreatywnych, wrażliwych na piękno, ciekawych świata i lubiących podróże.

Klasa o specjalności architektura & design powstała z myślą o kandydatach kreatywnych, wrażliwych na piękno, ciekawych świata i lubiących podróże. Ponieważ jesteśmy przekonani, że na współczesnym rynku pracy ważna jest nie tylko wiedza, ale także praktyka, proponujemy zajęcia terenowe, warsztaty z pracowni architektury & designu oraz kontakt z dobrym wzornictwem (wykłady, spotkania z kreatorami designu, targi i wystawy, zajęcia muzealne). Doświadczeni nauczyciele naszego Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Budowlanego oraz pracownicy współpracujących ze szkołą instytucji wprowadzą uczniów w tajniki architektury i szeroko pojmowanego designu. Proponujemy także udział w warsztatach, których celem jest uwrażliwienie uczniów na estetykę otoczenia, a także zachęcenie do czynnego udziału w tworzeniu przyjaznej przestrzeni z zachowaniem troski o środowisko.

Udział w projektach, mających na celu poznanie bliższej i dalszej okolicy, ułatwi w przyszłości podjęcie pracy w branży turystycznej. Absolwenci, którzy odnajdą w sobie pasję odkrywcy, będą mogli kształcić się w takich zawodach, jak: archeolog, geolog, kulturoznawca czy reporter. Dla uczniów obdarzonych wyobraźnią przestrzenną i pasją tworzenia nauka w klasie architektury i designu może być początkiem drogi do zdobycia kwalifikacji zawodowych w takich specjalnościach, jak: projektant wnętrz, scenograf teatralny, projektant kostiumów, charakteryzator, urbanista, historyk sztuki.

Jeśli nie znosisz szarzyzny i nudy, jeśli lubisz oryginalne przedmioty i zaskakujące, pełne niespodzianek wnętrza, to nasza propozycja z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

 

 – przedmioty rozszerzone: historia sztuki, geografia

 – przedmiot uzupełniający: pracownia architektury i designu

  • historia sztuki
  • geografia
  • pracownia architektury i designu
NOWOŚĆ

Klasa 1AL2 architektura & design
z elementami nauczania outdoorowego

Klasa o specjalności architektura & design powstała z myślą o kandydatach kreatywnych, wrażliwych na piękno, ciekawych świata i lubiących podróże.

To unikatowa klasa i całkowita nowość na mapie edukacyjnej Poznania. Outdoor education to popularny nurt kształcenia, który postrzega budynek szkolny jako sztuczne środowisko nauki i tam, gdzie to możliwe, wprowadza zajęcia w środowisku naturalnym. Propozycja powstała z myślą o kandydatach aktywnych, lubiących kontakt z przyrodą i działanie na łonie natury. Interdyscyplinarne warsztaty w terenie, łączące elementy biologii, geografii, historii, historii sztuki i plastyki, czy projektowania architektonicznego, pozwolą w sposób niekonwencjonalny zdobywać wiedzę i doświadczenie potrzebne w przyszłej pracy zawodowej.

Plenery artystyczne, wycieczki po dalszej i bliższej okolicy pomogą uczniom zrozumieć, że natura może być wspaniałą inspiracją dla przyszłych architektów i designerów. „Zajęcia pod chmurką” skierują uwagę kandydatów na estetykę naturalnego otoczenia, a także zachęcą do czynnego udziału w tworzeniu przyjaznej przestrzeni z zachowaniem troski o środowisko. Nauka w klasie o tej specjalności nie oznacza wyłącznie działań w plenerze. Uczenie się poza murami szkoły będzie realizowane także w formie lekcji muzealnych oraz projektów rozwijających kreatywność i poczucie estetyki w kraju za granicą.

Absolwenci, których zainspiruje naturalne otoczenie człowieka i troska o przyszłość planety, będą mogli dalej kształcić się w takich zawodach, jak: specjalista w zakresie gospodarki przestrzennej, hydrolog, meteorolog, klimatolog, geolog, urbanista, projektant terenów zielonych. Dla uczniów obdarzonych wyobraźnią przestrzenną i pasją tworzenia nauka w klasie architektury i designu może być początkiem drogi do zdobycia kwalifikacji zawodowych w takich specjalnościach, jak: projektant wnętrz, scenograf teatralny, projektant kostiumów, charakteryzator, historyk sztuki.

– przedmioty rozszerzone: historia sztuki, geografia

– przedmiot uzupełniający: pracownia architektury i designu

  • historia sztuki
  • geografia
  • pracownia architektury i designu

Klasa 1BL - projektowanie gier komputerowych z elementami psychologii

Modny, cieszący się dużą popularnością kierunek. PROJEKTOWANIE GIER to unikatowa oferta kształcenia na poziomie ponadpodstawowym w Poznaniu.

Modny, cieszący się dużą popularnością kierunek. Projektowanie gier to unikatowa oferta kształcenia na poziomie ponadpodstawowym w Poznaniu.

Jest to klasa dla uzdolnionych plastycznie pasjonatów gier komputerowych. Daje możliwość połączenia umiejętności projektowania i tworzenia scenariuszy z efektowną oprawą wizualną. Nauka języka polskiego na poziomie rozszerzonym umożliwi uwzględnienie odniesień literackich (science fiction, literatura fantasy, powieść grozy) i poszerzenie kompetencji kulturowych o zagadnienia związane z szeroko pojętymi sztukami wizualnymi (film, komiks, graffiti, body art). W tworzeniu artystycznej wizji gry pomoże Ci także dobra znajomość zagadnień związanych z kulturą masową oraz opanowanie języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Klasa powstała we współpracy w Wyższą Szkołą Umiejętności Społecznych. Zajęcia warsztatowe prowadzą doświadczeni wykładowcy tej uczelni. Dla uczniów obdarzonych wyobraźnią i pasją tworzenia ten profil może być początkiem drogi do zdobycia kwalifikacji w bardzo prestiżowej branży gier komputerowych. Praca projektanta gier jest odpowiednikiem pracy reżysera filmowego. Polega na wymyślaniu i konstruowaniu fabuły oraz zasad gry. Dobry projektant potrafi stworzyć pasjonującą fabułę i oczarować graczy swoją własną, niepowtarzalną wizją świata.

Zajęcia uzupełniające z dziedziny psychologii pozwolą poznać procesy i mechanizmy rządzące zachowaniem człowieka i wykorzystać je w procesie projektowania gier uwzględniając aspekt edukacyjny i terapeutyczny.

Jeśli marzysz o przełożeniu swoich zainteresowań na pracę i nie brakuje Ci kreatywności, to wybór tej propozycji może okazać się strzałem w dziesiątkę.

 

 – przedmioty rozszerzone: język polski, język angielski

 – przedmiot uzupełniający: pracownia projektowania gier

  • język polski
  • język angielski
  • pracownia projektowania gier komputerowych