Wykład SWPS – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Wykład SWPS

_MG_0402 (Kopiowanie)
image1 (Kopiowanie)
IMG_20160108_130207 (Kopiowanie)
IMG_20160108_130201 (Kopiowanie)
IMG_20160108_130145 (Kopiowanie)
image2 (Kopiowanie)

Dnia 8 stycznia 2016r. w ramach współpracy Zespołu Szkół Budownictwa z Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej klasa IC o profilu psychologiczno-humanistycznym uczestniczyła w wykładzie: Profilaktyka zaburzeń odżywiania i postrzegania własnego ciała w okresie dorastania. Był to już drugi wykład w którym braliśmy udział, wykłady odbywają się co miesiąc w siedzibie SWPS na ul. Kutrzeby w Poznaniu. Uczestnictwo w wykładach jest elementem edukacji psychologicznej w ramach realizacji założeń wynikających z profilu klasy.

Poniżej zapowiedź ze strony www. SWPS:

„Podczas spotkania prowadzący postara się odpowiedzieć na następujące pytania: Czym są bulimia i anoreksja? Kiedy nie lubienie własnego wyglądu zaczyna być poważnym problemem? Czy można się uzależnić od budowania masy mięśniowej i ćwiczeń na siłowni? Dlaczego tak wielu ludzi nie akceptuje własnego wyglądu? Gdzie szukać pomocy, jeśli my albo nasi bliscy mamy problem z postrzeganiem własnego ciała?W okresie dojrzewania ciało jest dla nastolatka źródłem wielu sprzecznych emocji i punktem odniesienia dla ogólnej samooceny. Kreowany przez media wizerunek atrakcyjnej kobiety i mężczyzny powoduje, że ciało staje się dyskomfortem związanym z rozbieżnością między „ideałem” a odbiciem. Obserwujemy wzrastającą liczbę zaburzeń odżywiania wynikającą z podejmowanych rygorystycznych diet, które mają na celu zmniejszenie owej rozbieżności i przybliżenie nastolatka do wizerunku z okładki kolorowego pisma. Rozpaczliwe próby schudnięcia niejednokrotnie kończą się drastycznie i pozostawiają konsekwencje w postaci zaburzonego obrazu ciała na wiele lat. Ciało to temat tabu. Chcemy to odczarować.”


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com