Historia szkoły

Fotopolska_399554
Fotopolska_397773
Fotopolska_564211
Fotopolska_18962
_DSC0872_2 (2) (Kopiowanie)
_DSC0874_2 (2) (Kopiowanie)

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu mieści się w budynku przy ul. Rybaki 17. W skład ZSB Nr 1 wchodzą następujące szkoły: XXI Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa, Technikum Budowlane im. gen. Władysława Andersa. Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 jest szkołą o ponad 100-letniej tradycji.

Szkoła łączy tradycję z nowoczesnością. W grudniu 2007 dwie szkoły wchodzące w skład zespołu otrzymały zaszczytne imię gen. Władysława Andersa, którego postać stanowi wzór w procesie wychowywania naszych uczniów. Jednocześnie posiadamy doskonałą strukturę teleinformatyczną, podłączoną do miejskiej sieci o przepustowości pozwalającej na korzystanie z najnowocześniejszych usług, na przykład wideokonferencji. Od roku szkolnego 2012/2013 obowiązuje dziennik elektroniczny. Szkoła uwzględnia potrzeby uczniów ambitnych i tych, którzy chcą się uczyć. W pracy wychowawczej dążymy do kształtowania człowieka odpowiedzialnego, kreatywnego, okazującego szacunek innym ludziom, wyposażonego w umiejętności przydatne do życia w zmieniającym się społeczeństwie. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna i dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe zapewniają uczniom atrakcyjność nauczania. Swoje zdolności młodzież może rozwijać w licznych kołach pozalekcyjnych.
Nasi uczniowie są laureatami Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, Turnieju Młodych Mistrzów Techniki, Konkursu im. prof. R. Kozaka, Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej, konkursów recytatorskich, informatycznych, geograficznych oraz muzycznych. Uczniowie osiągają czołowe miejsca w strzelaniu z broni pneumatycznej oraz w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej. Szkoła dysponuje ponadto biblioteką z bogatym księgozbiorem oraz nowoczesnym Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej.
W Zespole Szkół odbywa się szereg ciekawych przedsięwzięć: przedstawienia teatralne, międzyszkolne debaty tematyczne, konkursy międzyszkolne objęte patronatem Prezydenta Miasta Poznania i Wielkopolskiego Kuratora.
Szkoła może się pochwalić dobrymi wynikami egzaminów zewnętrznych z kwalifikacji zawodowych i egzaminów maturalnych. Bardzo dobre wyniki osiągamy m.in. z języków obcych – angielskiego i niemieckiego.
W szkole bardzo prężnie działa Samorząd Szkolny organizując liczne imprezy rocznicowe, kulturalne, rozrywkowe i charytatywne. Uczniowie szkoły mogą korzystać z zaprzyjaźnionej Bursy Szkolnej mieszczącej się przy ulicy Czeremchowej w Poznaniu.

XXI Liceum Ogólnokształcące

XXI Liceum Ogólnokształcące zostało otwarte w roku szkolnym 1991/92 w budynku Zespołu Szkół Budownictwa Nr 1. Od początku szkoła zdobyła sobie trwałe miejsce na mapie oświatowej Poznania. Doskonale położona, przyjazna, kształcąca skutecznie i nowocześnie, szanująca tradycje, jest miejscem, w którym młodzież czuje się dobrze i doskonale radzi sobie po jej ukończeniu. Profesjonalnie przygotowana kadra nauczycieli, traktująca podmiotowo każdego ucznia, a zawód nauczyciela także jako pasję, daje gwarancję dobrej jakości kształcenia i wsparcie działań wychowawczych. Szkoła posiada: 3 pracownie komputerowe ze stałym, bardzo szybkim dostępem do Internetu, dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe (m.in. języków obcych, fizyczną, chemiczną, biologiczną, historyczną), sale umożliwiające korzystanie z projektorów multimedialnych, bibliotekę z bogatym księgozbiorem i licznymi czasopismami dla młodzieży, czytelnię multimedialną, wideotekę lektur szkolnych, salę gimnastyczną, salę do aerobiku, siłownię i bufet szkolny. Szkoła jest miejscem, w którym odbywa się szereg ciekawych przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym, patriotycznym i rozrywkowym.

Technikum Budowlane

Technikum Budowlane jest szkołą o prawie 100-letniej tradycji, łączącą skutecznie tradycję z nowoczesnością. W grudniu 2007 szkoła otrzymała zaszczytne imię gen. Władysława Andersa, którego postać stanowi wzór w procesie wychowywania naszych uczniów. Szkoła uwzględnia potrzeby uczniów ambitnych i tych, którzy chcą się uczyć. Uczniowie technikum są laureatami Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, Turnieju Młodych Mistrzów Techniki, Konkursu im. prof. R. Kozaka. O wiarygodności w zdobywaniu wiedzy, serdecznej i życzliwej atmosferze mogą świadczyć kolejne pokolenia młodych ludzi, które podejmują naukę w szkole, często kontynuując rodzinne tradycje. Zapewniamy wysoki poziom nauczania. Uczniowie technikum od lat uzyskują na egzaminach zewnętrznych potwierdzających kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik budownictwa najlepsze wyniki w Wielkopolsce. Oprócz tego bez problemów zdają egzamin maturalny. Szkoła nie zapomina o sporcie. W ofercie jest możliwość korzystania z sali gimnastyczne i siłowni. Wbrew obiegowym opiniom zawód technik budownictwa jest atrakcyjny nie tylko dla chłopców. Sporo prac ma charakter dokumentacyjny, dlatego absolwenci znajdują także pracę biurową. Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2014 – opublikowanym przez miesięcznik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita” – Technikum Budowlanemu im. gen. Wł. Andersa w Zespole Szkół Budownictwa nr 1 w Poznaniu przysługuje tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com