III część polsko-niemieckiego projektu „Tramwajem przez miasto”. – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

III część polsko-niemieckiego projektu „Tramwajem przez miasto”.

_1_
_51_
_49_
_48_
_42_
_37_
_29_
_26_
_20_
_15_
_13_
_8_

W dniach od 8 do 13 kwietnia grupa młodzieży Zespołu Szkół Budownictwa Nr 1 z Bursy Szkolnej nr 2 i przebywała w Krefeld koło Düsseldorfu i uczestniczyła w trzeciej części polsko-niemieckiego projektu „Tramwajem przez miasto”.
W czasie pobytu młodzi ludzie pod kierunkiem pedagogów z Polski i Niemiec przygotowali spektakl teatralno-wizualny pod tytułem „Bigos”.

Tematem przedstawienia była podróż w czasie między 1945 a 2015 rokiem. Co wydarzyło się w tym czasie w Krefeld? Jak wyglądało życie w Poznaniu w tym samym okresie? Skupiliśmy się na różnicach, które wynikały z odmiennej sytuacji politycznej i kulturowej Polski i Niemiec. Przedstawienie teatralne zostało uzupełnione scenami filmowymi oraz krótkimi formami tanecznymi i muzycznymi.

W uroczystej premierze uczestniczyła oficjalna delegacja z Poznania w składzie: dyrektor Zespołu Szkół Budownictwa Nr 1 p. Zbigniew Talaga, Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych i Bursy Szkolnej nr 2 p. Małgorzata Nawojczyk oraz Kierownik Bursy szkolnej Nr 2 p. Laura Filipiak.

Przedstawienie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności i stało się manifestacją polsko-niemieckiej solidarności i wzajemnego zrozumienia. Poprzez wspólnie spędzanie czasu młodzi ludzie uświadomili sobie jak wiele łączy i jak niewiele i dzieli. Mamy nadzieję iż, wspólne działanie będzie przyczynkiem do rozwoju solidarności i szerzenia tolerancji wśród młodych ludzi z Niemiec i Polski.

Projekt przygotowany został we współpracy z Bursą Szkolna Nr 2 w Poznaniu. Grupa polska pracowała pod opieką p. Magdaleny Megger oraz p. Natalii Jaszczak.

Organizacja spotkania było możliwa dzięki finansowemu wsparciu ze strony PNWM – „Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży”, która jest organizacją międzynarodową powołaną przez rządy RP i RFN w celu m.in. finansowego wspierania kontaktów młodzieży.

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com