„XIX-wieczne budownictwo fortyfikacyjne Poznania” – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

„XIX-wieczne budownictwo fortyfikacyjne Poznania”

DSC05154
6 (Kopiowanie)
5 (Kopiowanie)
4 (Kopiowanie)
3 (Kopiowanie)
2 (Kopiowanie)
1 (Kopiowanie)
DSC05184
10 (Kopiowanie)
7 (Kopiowanie)

W środę 8 kwietnia uczniowie technikum budowlanego – Patryk Chomiakowski IVB, Piotr Klarzyński IVA, Adam Ratajczak IVB oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych Elżbieta Parchliniak-Dziamska i Dorota Rajewska-Durniewicz uczestniczyli w konferencji „XIX-wieczne budownictwo fortyfikacyjne Poznania”. Zaproszenie otrzymaliśmy od jej organizatora – Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Na konferencji zaprezentowano dwa wykłady tematycznie związane z „Kaponierą”.
Wykład pt. POZNAŃ – TWIERDZA POLIGONALNA – KAPONIERA KOLEJOWA przedstawił mgr inż. Bogdan Bogdański, a wykład pt. WĘZEŁ KOMUNIKACYJNY KAPONIERA I MOST UNIWERSYTECKI przedstawili mgr inż. Zbigniew Ejchsztet i inż. Kazimierz Skałecki. Po wykładach przeszliśmy na budowę węzła Kaponiera, po którym oprowadzał nas kierownik budowy mgr inż. Zbigniew Badecki.
Wykłady przybliżyły nam historię Poznania, zmiany w komunikacji, jakie zaszły w ostatnich dwustu latach, a na budowie zobaczyliśmy to, czego jako użytkownicy zwykle nie widzimy.
Dorota Rajewska-Durniewicz

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com