Sprawozdanie z Targów “BUDMA” 2015 – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Sprawozdanie z Targów “BUDMA” 2015

Nowy-4
Nowy-3
Nowy-2
Nowy-1
Nowy-21
Nowy-20
Nowy-15
Nowy-13
Nowy-10
Nowy-8
Nowy-6
Nowy-5

W dniu 12.03.2015 r. na głównym holu MTP odbyło się spotkanie grupy ok. 20 uczniów wraz z opiekunką panią Dorotą Durniewicz z prezesem Stowarzyszenia „RYBAKI 17” panem Markiem Wrzesińskim. Prezes Stowarzyszenia (po wzajemnym powitaniu i przedstawieniu się stron) rozdał wszystkim przybyłym darmowe zaproszenia na Targi Budownictwa BUDMA 2015 oraz Konferencję Forum Edukacyjnego, które wcześniej zostały mu przekazane z inicjatywy CUTOB-u PZITB Oddz. P-ń (w ramach akcji pomocy Szkole).

Następnie uczniowie przeszli do pawilonu 3A na wykłady Forum Edukacyjnego. Organizatorem Konferencji był CUTOB – PZITB Poznań Sp. z o.o. reprezentowany przez prezesa Zbigniewa Augustyniaka, a patronowały jej Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Po uroczystym otwarciu Konferencji przez prezesa CUTOB-u Zbigniewa Augustyniaka i powitaniu zaproszonych gości, odbyła się Sesja Plenarna pod przewodnictwem dr inż. Daniela Pawlickiego, którą rozpoczął ciekawym wystąpieniem prof. Politechniki Poznańskiej dr hab. inż. Tomasz Błaszczyński na temat: „Nanotechnologia: nowe możliwości w rewitalizacji obszarów miejskich”.

Kolejny referat, po zapowiedzi dr inż. Daniela Pawlickiego, wygłosił dr inż. Mariusz Jackiewicz omawiając temat „Wzmacnianie konstrukcji budowlanych systemem FRCM”.

W następnym wykładzie mgr inż. Jakub Sąsiadek przedstawił „Nowoczesne materiały hydroizolacyjne podziemnych konstrukcji budowlanych”.

Po wystąpieniu mgr inż. Jakuba Sąsiadka prowadzący Konferencję dr inż. Daniel Pawlicki zakończył Sesję Plenarną Forum Edukacyjnego, dziękując wykładowcom za ich bardzo interesujące wystąpienia, które z zainteresowaniem wysłuchali wszyscy jej uczestnicy.

Na koniec obecni na Konferencji uczniowie z wraz z opiekunką panią Dorotą Durniewicz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z organizatorami Forum Edukacyjnego, a następnie udali się na zwiedzanie pozostałych pawilonów targowych, gdzie zapoznali się z ofertami ponad 1000 wystawców z kilkudziesięciu krajów, reprezentujących pełen przegląd rozwiązań i technologii stosowanych w budownictwie.

sekretarz
Maria Świerczak

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com