Rowerem Na Kraniec Polski – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Rowerem Na Kraniec Polski

logo 5 (Kopiowanie)
trasa (Kopiowanie)
zdjęcie w tle (Kopiowanie)

W wakacje dwóch uczniów Adrian i Maciej, którzy w tym roku kończą naszą szkołę, zamierza zrobić coś bardzo szlachetnego a zarazem niesamowitego. Zdecydowali się oni wyruszyć w podróż „Rowerem Na Kraniec Polski”.
Zamierzają pokonać dookoła prawie całą Polskę, wyruszając z granicy polsko-niemieckiej w Świnoujściu i kończąc na granicy polsko-czesko-niemieckiej. W sumie około 2400 km w 21 dni.
Cała akcja jest charytatywna, ponieważ ma ona na celu zbiórkę pieniędzy dla chorego na porażenie mózgowe oraz wadę bioder 8- letniego Adasia. Sytuację jego rodziny dodatkowo komplikuje choroba nowotworowa jego mamy. Adaś, wraz ze starszym bratem i mamą są na utrzymaniu wyłącznie ojca, dlatego uczniowie zdecydowali się im pomóc, zbierając środki finansowe na kosztowną rehabilitację Adasia. Chcą wesprzeć ich mentalnie, pokazać, że nie są sami w tej nierównej walce, że uda im się pokonać wszystkie przeciwności losu. Chcą pokazać swoim rówieśnikom, że spełniając swoje marzenia o niezapomnianych wakacjach, wyprawie życia czy pokonując własne słabości można pomóc innym, a to wszystko przy odrobinie dobrych chęci, bo już nieraz przekonali się że warto pomagać. Adrian i Maciej cały czas poszukują sponsorów, którzy chcieliby się zareklamować na specjalnie przygotowanych na tę akcję koszulkach, w zamian za przekazanie środków finansowych na leczenia.

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com