Wyjście klasy 1A do Muzeum – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Wyjście klasy 1A do Muzeum

zsb1.poznan.pl 001
zsb1.poznan.pl 002
zsb1.poznan.pl 003
zsb1.poznan.pl 004
zsb1.poznan.pl 006
zsb1.poznan.pl 007
zsb1.poznan.pl 008
zsb1.poznan.pl 009
zsb1.poznan.pl 0010

Wyjście klasy 1 A do muzeum na obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Grudzień to miesiąc pamięci o Powstaniu Wielkopolskim. Klasa 1 A po raz kolejny (po akcji szkolnej z 10 grudnia) mogła uczestniczyć w poznawaniu dziejów powstania w roku jubileuszowym 2018. W miniony czwartek udaliśmy się do Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego na prelekcję poświęconą Powstaniu Wielkopolskiego, głównie od strony militarnej. Dla klasy składającej się przede wszystkim z dziewcząt była to tematyka całkowicie nowa. Po wejściu do muzeum wpierw klasa obejrzała z komentarzem historyka wystawę poświęconą Powstaniu Wielkopolskim, następnie na piętrze odbyła się prelekcja poprowadzona przez Pana Wojciecha Lorka.Po nakreśleniu tła historycznego oraz najważniejszych wydarzeń, przyszedł czas na pokaz stroju powstańca i jego ekwipunku. Wyszliśmy z muzeum wzbogaceniu o informacje, które są istotne w zrozumieniu tego jedyne w pełni zwycięskiego zrywu niepodległościowego.

Wychowawca klasy 1 A mgr Mateusz Hurysz


 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com