Weihnachtsmarkt in Dresden :) – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Weihnachtsmarkt in Dresden :)

zsb1.poznan.pl 002
zsb1.poznan.pl 003
zsb1.poznan.pl 004
zsb1.poznan.pl 005
zsb1.poznan.pl 006
zsb1.poznan.pl 007
zsb1.poznan.pl 008
zsb1.poznan.pl 0010
zsb1.poznan.pl 0011
zsb1.poznan.pl 0012
zsb1.poznan.pl 0013
zsb1.poznan.pl 0014
zsb1.poznan.pl 0015
zsb1.poznan.pl 001

Grudniowe wycieczki dydaktyczne do miast w Niemczech weszły już na stałe do kalendarza wydarzeń w naszej szkole. A ponieważ, jak wiadomo, tradycja – rzecz święta, dlatego również w tym roku, 7 grudnia, uczniowie wraz opiekunami (p. Marzeną Bączyk, p. Ewą Dolańską i p. Ewą Matuszak) pojechali odkrywać i poznawać Drezno.

Wycieczka miała cel krajoznawczy: jej zadaniem było przybliżyć uczniom zabytki i osobliwości miasta, zapoznać z niemieckimi tradycjami adwentowymi oraz dać możliwość kontaktu z żywym językiem, z którym do tej poryspotykali się tylko na lekcjach języka niemieckiego.

Drezdeński zamek, kompleks pałacowy Zwinger, kościół Frauenkirche, katedra Świętej Trójcy, Tarasy Brühla przybliżyły nam różne etapy z historii Drezna.Wizyta w Szklanej Manufakturze Volkswagena robiła wrażenie pokazując współczesność miasta. Mieliśmy też okazję podziwiać miasto w pięknej,przedświątecznej scenerii jarmarku bożonarodzeniowego. Nie zabrakło też czasu na przedświąteczne zakupy.

Niestety, to, co dobre, szybko się kończy. Również czas spędzony w Dreźnie minął bardzo szybko i trzeba było wracać do domu. Ale już za rok,kolejni uczniowie będą mieli możliwość przełożyć teorię na praktykę, czyli zobaczyć „na żywo” to wszystko, o czym uczą się na lekcjach języka niemieckiego.


 
 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com