Wycieczka do Gniezna – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Wycieczka do Gniezna

IMG_5694 (Kopiowanie)
IMG_5691 (Kopiowanie)
IMG_5685 (Kopiowanie)

W sobotę 29 listopada udaliśmy się na wycieczkę do jednego z najstarszych miast Polski – Gniezna.

Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w fabryce ozdób choinkowych Bolglass. Mieliśmy tam okazję zapoznać się z poszczególnymi etapami produkcji bombek choinkowych (wydmuchiwaniem, srebrzeniem, zdobieniem itp.). Zamiast biletu każdy z nas otrzymał bombkę ze swoim imieniem lub innym wybranym przez siebie napisem.
Z fabryki udaliśmy się do Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie obejrzeliśmy między innymi trzy krótkie filmy w formacie 3D prezentujące pierwszych władców naszego Państwa.
Ostatnim punktem naszego zwiedzania była katedra, a dokładnie Bazylika Prymasowska p.w. NMP. Niezwykłe wrażenie zrobiły na nas słynne Drzwi Gnieźnieńskie, ilustrujące życie i męczeńską śmierć św. Wojciecha oraz zabytkowe wnętrze katedry.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com