Wycieczka do Torunia – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Wycieczka do Torunia

IMG_5661 (Kopiowanie)
IMG_5669 (Kopiowanie)
IMG_5671 (Kopiowanie)

W sobotę 18 października odbyła się wycieczka do jednego z najpiękniejszych miast Polski – Torunia.
W trakcie wycieczki zwiedziliśmy zabytkowe kościoły Torunia, podziwialiśmy panoramę miasta z wieży katedry świętojańskiej, spacerowaliśmy wzdłuż Wisły umilając sobie czas lekturą cytatów z filmu „Rejs”. Sprawdziliśmy swoją uczciwość i prawdomówność wykonując test pod Krzywą Wieżą. Obejrzeliśmy zabytkowe spichlerze (te odrestaurowane jak i te wciąż czekające na naszych absolwentów) oraz jeden z najwspanialszych gotyckich budynków – toruński ratusz. Sfotografowaliśmy się z najsłynniejszym mieszkańcem Torunia – Mikołajem Kopernikiem. Obejrzeliśmy również piernikową Aleję Sław. Na końcu udaliśmy się z wizytą do Żywego Muzeum Piernika, gdzie zapoznaliśmy się ze średniowiecznymi tajnikami wypieku tego specjału. Mieliśmy również okazję upiec swoje własne pierniki. W muzeum dokonaliśmy również „piernikowych” zakupów i w dobrych humorach, choć zmęczeni, wróciliśmy pociągiem do Poznania.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com