Podróż po Azji Środkowej – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Podróż po Azji Środkowej

zsb1.poznan.pl 001
zsb1.poznan.pl 002
zsb1.poznan.pl 003
zsb1.poznan.pl 004
zsb1.poznan.pl 005
zsb1.poznan.pl 006
zsb1.poznan.pl 007
zsb1.poznan.pl 008
zsb1.poznan.pl 009
zsb1.poznan.pl 0010

14 listopada w auli szkoły odbyła sie prelekcja pt.” Podróż po Azji Środkowej”. Zaproszony gość(absolwent naszej szkoły) , Pan Martin Opaczyk ,z biura turystycznego Presto Travel , w bardzo ciekawy sposób przedstawił relacje z własnej podróży po Azji Środkowej. Młodzież klas I i II LO miała okazję być na nietypowej lekcji geografii i dowiedzieć się wielu ciekawych, nieznanych rzeczy o krajach tego regionu. Upały 44 stopniowe w czerwcu w Azerbejdżanie, 15 m prom do Turkmenistanu, który zabiera na pokład pociąg składający się z 37 wagonów, podróż 600- kilometrowa taksówką za 15 dolarów, prywatny meczet ze złota dla prezydenta Turkmenistanu, 4 km szeroka rzeka Amu-Daria, wysychające Jezioro Aralskie, Tadżykistan-kraj położony na 4000 m n.p.m., ginące zwierzę Marco Polo, to tylko niektóre atrakcje, o jakich dowiedzieli się uczniowie. Zainteresowanie było tak duże, że po zakończeniu prelekcji, nasz gość chętnie udzielał odpowiedzi na mnóstwo zadanych pytań. Mamy nadzieję na dalsze wizyty i relacje z kolejnych(już planowanych) wypraw.

Organizator na terenie szkoły: p.Kamila Krzesińska


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com