fbpx
NAJLEPSZA SZKOŁA BUDOWLANA W POLSCE
Godło Polski

GISDay 2017 na UAM


15 listopada uczniowie klasy II A wraz z opiekunem Panią Kamilą Krzesińską, wzięli udział w obchodach GISDay 2017, organizowanych przez wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Bardzo bogaty program nie pozwalał się nudzić. Na wykładach dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o historii komputerów i Sytemu Informacji Geograficznej GIS , który powstał już w latach 1958-61 a obecnie jest udoskonalany. Poznaliśmy zastosowanie tego sytemu w praktyce( OPENSTREETMAP). Przedstawiciel firmy EStri opowiedział w ciekawy sposób o zachodzącej obecnie Geo- Rewolucji i szerokim zastosowaniu GIS, np. LivingAtlas, zobrazowanie terenu przy pomocy dronów, stworzenie tras turystycznych linii tramwajowych Poznania, mapy przestępczości w Krakowie . Prelegent zapoznał nas także z analizą danych z portali społecznościowych i wykorzystaniu ich w kampaniach reklamowych. Największą atrakcją była wizyta w Muzeum Ziemi, gdzie znajduje się meteoryt , który spadł 5000 lat temu na teren osiedla Morasko-Radojewo i waży ponad 260 kg. Wizytę upiększyła kolekcja skał i minerałów. Na koniec krótki spacer do Lapidarium i odnalezienie tablicy z dokładnymi współrzędnymi geograficznymi wydziału geografii zakończył obchody GISDay 2017.


 

najnowsze
artykuły

Rozmiar czcionki
Kontrast