Toruń będziemy wspominać bardzo miło… – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Toruń będziemy wspominać bardzo miło…

technik_budownictwa_poznan_004
hdr
hdr
hdr
hdr
hdr
hdr
sdr
cof
hdr
cof

Pod koniec października klasa 2b2, wraz z opiekunami, pojechała na dwudniową wycieczkę do Torunia. Spotkaliśmy się na dworcu w Poznaniu punktualnie ( no, może nie wszyscy byli aż tak punktualni 😉  o godzinie 5.30.

Już o 8.30 umówieni byliśmy z przewodnikiem, który pokazał nam najciekawsze miejsca na toruńskiej starówce. Obejrzeliśmy kamienicę, w której urodził się Mikołaj Kopernik, obecnie mieści się tam muzeum. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę, byliśmy także               w Planetarium oraz Muzeum Piernika. W muzeum mieliśmy okazję upiec własne, tradycyjne toruńskie pierniki. Wycieczkę zakończyliśmy w Centrum Nowoczesności. To sześć pięter interaktywnego centrum nauki. Mogliśmy samodzielnie przeprowadzić doświadczenia, badać zjawiska z różnych dziedzin oraz poznawać prawa przyrody.

Toruń to piękne i ciekawe miasto, z wieloma atrakcjami ale my najbardziej cieszyliśmy się, że mogliśmy razem spędzić te dwa dni… poznać się i jeszcze bardziej zintegrować.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com