Od projektu do realizacji – warsztaty dla przyszłych architektów – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Od projektu do realizacji – warsztaty dla przyszłych architektów

warsztaty dla przyszłych architektówl 001
warsztaty dla przyszłych architektówl 002
warsztaty dla przyszłych architektówl 003
warsztaty dla przyszłych architektówl 004
warsztaty dla przyszłych architektówl 005
warsztaty dla przyszłych architektówl 006
warsztaty dla przyszłych architektówl 007
warsztaty dla przyszłych architektówl 009
warsztaty dla przyszłych architektówl 008
warsztaty dla przyszłych architektówl 0011
warsztaty dla przyszłych architektówl 0012
warsztaty dla przyszłych architektówl 0010

Dnia 13 grudnia odbyły się warsztaty architektury i designu, w których wzięli udział uczniowie klasy IA i IIA. Zajęcia poprowadziła absolwentka Politechniki Warszawskiej Magdalena Storożenko przedstawicielka Wspólnie – Fundacji LafargeHolcim. Pierwsza część spotkania miała charakter wykładowy: uczniowie uzyskali wskazówki, które mogą w przyszłości ułatwić dostanie się na wymarzone studia w zakresie projektowania i wznoszenia budowli i wystroju wnętrz oraz zapoznali się z warsztatem pracy współczesnego architekta. Druga część spotkania miała charakter praktyczny. Poddaliśmy analizie, wstępne założenia projektu, który został nagrodzony w konkursie „Zakręceni w Przestrzeni”,  oraz pracowaliśmy nad ich  dostosowaniem do możliwości technicznych
i finansowych naszej szkoły. W trakcie warsztatów wypracowana została ostateczna koncepcja zagospodarowania pomieszczenia, przeznaczonego na „szkolną strefę relaksu”. Zapadły rozstrzygnięcia dotyczące kolorystyki ścian, wyposażenia oraz wyglądu elementu dominującego w postaci dekoracyjnej ściany zbudowanej z drewna i roślinności.

Przed nami etap najtrudniejszy, czyli faza realizacyjna. Prace z udziałem uczniów potrwają do czerwca 2018 roku.

Opiekunowie projektu: E. Burzyńska, M. Megger


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com