Wycieczka dydaktyczna do obserwatorium astronomicznego w Poznaniu. – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Wycieczka dydaktyczna do obserwatorium astronomicznego w Poznaniu.

obserwatorium_astronomiczne_w_poznaniul 001
obserwatorium_astronomiczne_w_poznaniul 002
obserwatorium_astronomiczne_w_poznaniul 003
obserwatorium_astronomiczne_w_poznaniul 004
obserwatorium_astronomiczne_w_poznaniul 005
obserwatorium_astronomiczne_w_poznaniul 007

Uczniowie klasy IIA i IA wraz z opiekunem, P. Kamilą Krzesińską odwiedzili nasze poznańskie obserwatorium astronomiczne. Uczniowie wysłuchali niezwykle ciekawego wykładu, pt.” Czy grozi nam kosmiczny Armagedon” .Pan dr Wojciech Borczyk uspokoił nas ,że nie. Choć 100% pewności nie ma. Potem przeszliśmy do zabytkowego teleskopu, którym, na początku XX wieku, tu w Poznaniu, odkryto  kolejną planetoidę i nazwano ją “Posnania”. Mimo zachmurzonego nieba udało się zaobserwować niektóre gwiazdy  na poznańskim niebie. Było to bardzo udane spotkanie z kosmosem.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com