“Seksmisja, czyli płeć w polityce” – wykład – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

“Seksmisja, czyli płeć w polityce” – wykład

bty
bty
bty
bty
bdr
bdr
bty
bty
bty

13 grudnia klasa 2c1 wraz z wychowawcą  brała udział w wykładzie otwartym prowadzonym przez  profesor Dorotę Piontek pt. „Seksmisja, czyli płeć w polityce”. Wykład odbył się na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Prof. Piontek opowiadała o różnych aspektach działalności kobiet w polityce. Już na samym początku postawiła przed nami ważne pytanie:  czy rola kobiet w polityce jest tylko chwytem marketingowym, czy mają one realny wpływ? Rozpatrywała ten problem pod różnym kątem,  bazując na badaniach i statystykach. Przeanalizowała także rolę damskiej części polskiego parlamentu, od czasu uzyskania praw wyborczych do dziś, kładąc przy tym nacisk na rok 2015.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com