XVIII Warsztaty Nadzoru Inwestorskiego – Wałcz ’16 – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

XVIII Warsztaty Nadzoru Inwestorskiego – Wałcz ’16

zsb1-poznan-pl_9
zsb1-poznan-pl_18
zsb1-poznan-pl_8
zsb1-poznan-pl_7
zsb1-poznan-pl_6
zsb1-poznan-pl_16
zsb1-poznan-pl_17
zsb1-poznan-pl_2
zsb1-poznan-pl_4
zsb1-poznan-pl_15
zsb1-poznan-pl_14
zsb1-poznan-pl_13
zsb1-poznan-pl_12
zsb1-poznan-pl_5
zsb1-poznan-pl_3
zsb1-poznan-pl_11
zsb1-poznan-pl_10
zsb1-poznan-pl_1

XVIII Warsztaty Nadzoru Inwestorskiego Wałcz ’2016

Konferencja REWITALIZACJA OBSZARÓW ZURBANIZOWANYCH Wałcz 9-10 września 2016 r.

Uczniowie klasy 3ct o specjalności renowacja elementów architektury w dniach 9 i 10 września uczestniczyli w konferencji „Rewitalizacja obszarów zurbanizowanych” zorganizowanej
w Wałczu przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Poznaniu oraz CUTOB. Na tę wyjątkową nie tylko w skali regionu konferencję nasza młodzież została zaproszona z ramienia Stowarzyszenia Absolwentów RYBAKI 17  m. in. dzięki staraniom pana Marka Wrzesińskiego – prezesa Stowarzyszenia, a przede wszystkim pana Zbigniewa Augustyniaka – członka Stowarzyszenia i prezesa CUTOB i jednocześnie głównego organizatora konferencji.  Grupą młodzieży opiekowali się nauczyciele – wychowawczyni pani Elwira Burzyńska, pan Rafał Hardziński oraz pan Marek Wrzesiński.

Najpierw zostaliśmy ugoszczeni przez dyrekcję, nauczycieli i uczniów Technikum Budowlanego wchodzącego w skład Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
w Wałczu. Niespodzianką były przygotowane dla nas konkursy np. rzut cegłą. Czas w gronie rówieśników minął nam bardzo szybko.

W piątek popołudniu, na terenie COS OPO Wałcz-Bukowina, mieliśmy okazję wysłuchać szeregu referatów, których główną problematyką była rewitalizacja obszarów zurbanizowanych. Wzbogaciliśmy naszą wiedzę o wiele interesujących wiadomości.

W wolnym czasie przeszliśmy się Mostem Kłosowskim – wisząca kładką łączącą brzegi jeziora Raduń, niewątpliwą atrakcją turystyczną Wałcza.

W sobotę odbyła się sesja wyjazdowa. Wraz z innymi uczestnikami konferencji spędziliśmy ją w terenie, biorąc udział w obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa 2016. Zwiedziliśmy dawną wieżę ciśnień z 1902 roku, której nowoczesną koncepcję rewitalizacji przedstawili jej autorzy i równocześnie inwestorzy (małżeństwo architektów Małgorzata i Janusz Bieleniowie). Stworzyli oni projekt jej odbudowy i adaptacji na cele apartamentowe – bardzo ciekawa koncepcja!!

Kolejnym  odwiedzonym miejscem było wnętrze kościoła św. Antoniego, gdzie wysłuchaliśmy krótkiej prelekcji pt. „Kapucyni w poprotestanckim kościele”, wygłoszonej przez ojca gwardiana Marka Metelicę. Dalsza część spotkania odbyła się w plenerach Ogrodów Kapucyńskich przy skromnym poczęstunku.

Ostatnim punktem programu było zwiedzanie bunkrów wchodzących w skład dawnego systemu umocnień Wału Pomorskiego na terenie Grupy Warownej Cegielnia przy oddziale Muzeum Ziemi Wałeckiej. Gawędę na temat budowli obronnych wygłosił pan Bogdan Węglewski.

Wałecki wyjazd wzbogacił nasz zasób wiedzy oraz dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com