Piknik sportowy – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Piknik sportowy

dav
dav
p1270319-kopiowanie
p1270313-kopiowanie
p1270310-kopiowanie
p1270309-kopiowanie
p1270240-kopiowanie
p1270221-kopiowanie
p1270230-kopiowanie
p1270355-kopiowanie
p1270351-kopiowanie
p1270350-kopiowanie
dav
dav
dav
dav
dav
p1270406-kopiowanie

13 września, wspaniała pogoda, prawie 30 stopni. Według niektórych za ciepło zaś dla innych pogoda jak marzenie. Młodzież wraz z nauczycielami, kocami  oraz koszami piknikowymi  przybyła  na zaplanowany i zorganizowany przez nauczycieli WF tego dnia Piknik Sportowy. Na wszystkich czekał już gotowy do działań team nauczycieli WF, moc atrakcji sportowo -­rekreacyjnych oraz kilka niespodzianek.

Impreza rozpoczęła się wspólną rozgrzewką. DJ Marcin zapodał na pierwszy ogień chińską muzykę  i rozpoczęła się chińska zabawa ludowa polegająca na przeskakiwaniu w określonym rytmie i tempie przez ruchome kije.  Brawa dla odważnych i otwartych na nowości… 😀 Następnie utworzyliśmy spore koło i przeszliśmy do kolejnej fazy rozgrzewki -ćwiczeń ogólnorozwojowych w formie crossfitu i deepworku czyli pojawiły się pompki, deski, podpory, wypady…cała seria ćwiczeń, które Nasi Kochani  Uczniowie dobrze znają i oczywiście uwielbiają 😀  🙂 Bardzo dynamiczną i radosną wspólną rozgrzewkę zakończyły ćwiczenia rozciągające(ale bez przesady). Pięknie rozgrzani i zgrzani upałem uczniowie ruszyli  do zmagań sportowych i zdobywania punktów w ustalonych wcześniej przez organizatorów następujących konkurencjach:

  • sztafeta skrzynek
  • wyścigi z balonem
  • rzut kaloszem
  • konkurencja z wychowawcą
  • bieg z przeszkodami
  • skoki przez skakankę
  • frekwencja

Uczniowie otrzymali równolegle do wykonania zadanie-niespodziankę nazwaną Duch Klasy. Wszystkie klasy zostały zaopatrzone w  farby oraz płótna, na których rękoma i stopami lub inną wymyśloną metodą miały stworzyć wspólnie dzieło artystyczne, które odda wyjątkowy charakter, klimat czy profil danej klasy.

W trakcie imprezy specjalnie powołani sędziowie ocenili pod kątem zdrowotnym zawartość koszy piknikowych. W koszach znalazło się naprawdę wiele zdrowych i pełnowartościowych odżywczo produktów niezbędnych  w prawidłowej diecie nastolatka jak i każdego człowieka. Brawo Klasy 🙂 🙂 🙂 Po podliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji sportowo-rekreacyjnych pierwsze trzy miejsca zajęły w kolejności:

  • I miejsce klasa II BT
  • II miejsce klasa II CT
  • III miejsce ex aequo I BT i IB1

Pozostałe klasy otrzymały piękne dyplomy za udział. Dodatkową atrakcją imprezy był mecz piłki nożnej  team nauczyciele vs team uczniowie rozegrany w samo południe 😀 Zwycięzcami meczu został team uczniów, jednak obydwie drużyny zaprezentowały równie wysoki poziom zaangażowania, pozytywnej energii i woli walki w grze. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną sportową walkę i miłą zabawę.

Nauczyciele WF 😀

Pełna fotorelacja


 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com