Wyjazd nad Bzurę – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Wyjazd nad Bzurę

bty
bdr
bdr
bdr
bty
bdr
bty
bty
bdr
bty

12 września 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Budownictwa nr 1 w Poznaniu, jak co roku, pielgrzymowali śladami 15 Pułku Ułanów Poznańskich nad Bzurę. Oprócz historycznych ciekawostek i miłej atmosfery dowiedzieliśmy się dużo o Ułanach oraz ich dowódcy z września 1939 roku, pułkowniku Mikke. Na początku przyjechaliśmy pod kamień upamiętniający śmierć dowódcy, aby oddać mu hołd z żołnierzami, ułanami i mieszkańcami okolicznych miejscowości. Kolejnymi celami wycieczki były groby ułanów oraz kościół, gdzie uczestniczyliśmy w Mszy świętej. Później udaliśmy się na poczęstunek, a po nim do Poznania. W drodze do domu śpiewaliśmy patriotyczne pieśni. Każdemu polecam taką wycieczkę, możemy nauczyć się wiele interesujących rzeczy o historii ludzi, którzy walczyli za nasz kraj i choć w taki sposób, możemy się im odwdzięczyć.

Oliwia Kościelniak 2c1


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com