Konferencja Naukowa w Wałczu – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Konferencja Naukowa w Wałczu

zsb1.poznan.pl 001
zsb1.poznan.pl 002
zsb1.poznan.pl 003
zsb1.poznan.pl 004
zsb1.poznan.pl 005
zsb1.poznan.pl 006
zsb1.poznan.pl 007
zsb1.poznan.pl 008
zsb1.poznan.pl 009
zsb1.poznan.pl 0010
zsb1.poznan.pl 0011
zsb1.poznan.pl 0012

W dniach 8-9 września br. uczniowie klasy IIct i IIIct pod opieką Pani prof. Doroty Rajewskiej-Durniewicz oraz prezesa Stowarzyszenia RYBAKI 17 – Pana Marka Wrzesińskiego – wzięli udział w XV Konferencji Naukowej w Wałczu organizowanej przez Centrum Usług Techniczno-Organizacyjnych Budownictwa Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Miejsce tego wydarzenia zlokalizowano, jak co roku, w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu-Bukowinie. Tematem wiodącym konferencji były „Powodzie w miastach powodowane wodami opadowymi”.
Po przyjeździe do Wałcza odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną szkołę budowlaną (ZS nr 2), która ugościła nas w swojej filii przy ul. Bankowej, gdzie mieści się Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego. Budynek ten przypomina naszą szkołę i jest równie wiekowy. Nasi renowatorzy mieliby tam co naprawiać.
Popołudniu, już na terenie Ośrodka Sportowego Wałcz-Bukowina, wysłuchaliśmy referatów, których tematyka wiąże się z zagadnieniami związanymi z technikiem renowacji elementów architektury.
W sobotę zaś uczestnicy konferencji wzięli udział w sesji wyjazdowej w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2017 pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Mieliśmy możliwość zwiedzenia realizowanego budynku mieszkalnego powiązanego z dawną wieżą ciśnień. Jest to bardzo ciekawy przykład działań związanych z rewitalizacją obszarów zurbanizowanych.
Później natomiast obejrzeliśmy ruiny pałacu Goltzów we wsi Kłębowiec i uczestniczyliśmy w ciekawej dyskusji dotyczącej możliwości i sposobów zagospodarowania tegoż obiektu do celów komercyjnych i nie tylko.
Na koniec odbyła się sesja popularno-naukowa, na której referat zatytułowany „Detale architektoniczne budynku szkoły budowlanej przy ulicy Rybaki 17 w Poznaniu w krajobrazie miasta” przedstawiła Pani prof. Dorota Rajewska-Durniewicz.

 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com