Wycieczka dydaktyczna do Berlina – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Wycieczka dydaktyczna do Berlina

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
_berlin_261
_berlin_241
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
_berlin_191
_berlin_71
_berlin_51
_berlin_31
_berlin_21
_berlin_11
_berlin_381
_berlin_331

W piątek, 4 grudnia 2015 roku odbyła się kolejna wycieczka dydaktyczna do Berlina. W roli uczestników: uczniowie klasy IB, IIC, IIIA, IIAT, IIIBT, IVAT oraz IVBT. W roli opiekunów: p. Ewa Matuszak, p. Marzena Bączyk oraz p. Barbara Ochowicz.

W roli pilota i przewodnika absolwent naszej szkoły, p. Martin Opaczyk.

Program obejmował zwiedzanie ważnych miejsc w stolicy Niemiec. W czasie pobytu w Berlinie mieliśmy możliwość zapoznać się z jego historią i teraźniejszością. Obejrzeliśmy fragmenty Muru Berlińskiego, Reichstag, Bramę Brandenburską, pomnik Holocaustu, Uniwersytet im. Humboldta oraz operę przy alei Unter den Linden, zegar i wieżę telewizyjną przy placu Alexandra, plac Poczdamski.

Zupełnie inne atrakcje czekały na nas w Spectrum – eksperymentalnej części berlińskiego Muzeum Techniki. Mogliśmy tam na własnej skórze poczuć prawa fizyki. Szczególnym przeżyciem mógł być Domek Czarownic (Hexenhaus)!

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com