Konkurs dla młodych tłumaczy „Juvenes Translatores” – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Konkurs dla młodych tłumaczy „Juvenes Translatores”

_DSC025001
_DSC025081
_DSC025061
_DSC025051
_DSC025041
_DSC025031

Dnia 26.11.2015r. w naszej szkole odbył się konkurs dla młodych tłumaczy „Juvenes Translatores” organizowany przez Dyrekcję Generalną ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej.

Konkurs ten odbywał się równolegle w całej Unii Europejskiej. Spośród zgłoszonych szkół w każdym kraju członkowskim UE wylosowano te, które mogą wziąć udział w konkursie. W Polsce było to 51 szkół, z których każda mogła wystawić od 2 do 5 uczestników. Należy nadmienić, że ponownie dopisało nam w tym roku szczęście, ponieważ zostaliśmy wylosowani drugi raz w ciągu trzech ostatnich edycji tego konkursu, a zgłaszających się szkół jest bardzo dużo.
W naszej szkole w konkursie wzięli udział następujący uczniowie: Maksymilian Pera, Bartosz Bańdurski oraz Piotr Süli (wszyscy z klasy 2C). Tłumaczyli tekst z języka angielskiego na język polski, a ich tłumaczenia zostały wysłane do Brukseli celem sprawdzenia przez zawodowych tłumaczy. Wszyscy chłopcy już za sam udział otrzymali pamiątkowe koszulki z logotypem konkursowym.
Wyniki poznamy w lutym 2016 – komisja oceniająca tłumaczenia wybiera jednego laureata z każdego kraju-członka UE. Trzymamy więc kciuki za chłopaków!
Być może któryś z nich pokona konkurencję z całej Polski i poleci na rozdanie nagród do Brukseli, czego oczywiście im wszystkim i każdemu z osobna życzymy!
Organizację konkursu w naszej szkole koordynował i przeprowadził p. Maciej Burdziński.

Maciej Burdziński

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com