Wycieczka do zakładu Wienerberger w Honoratce – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Wycieczka do zakładu Wienerberger w Honoratce


28 marca 2018 r. Stowarzyszenie RYBAKI 17 wraz z PZITB CUTOB zorganizowało dla grupy uczniów z Technikum Budowlanego przy ul. Rybaki 17 wycieczkę do zakładu firmy WIENERBERGER znajdującego się w Honoratce k/Konina.

To wiedeńskie przedsiębiorstwo jest światowym liderem w produkcji ceramiki budowlanej (ceramiczne pustaki i stropy Porotherm, cegły klinkierowe Terca, dachówki ceramiczne
i akcesoria ceramiczne Koramic) oraz zapraw kompatybilnych z jego produktami.

Historia firmy Wienerberger sięga 200 lat, zaś na terenie Polski świętują swoje 20-lecie.
Opiekę nad grupą zwiedzających sprawował p. Paweł Kocur – doradca techniczny na Wielkopolskę, który, oprowadzając po halach produkcyjnych oraz placach składowania towaru, objaśniał proces produkcji ceramiki Wienerberger począwszy od surowca, poprzez jego rozdrabnianie, formowanie, suszenie, wypalanie aż po pakowanie i dostawę.

Po krótkiej przerwie kawowej uczniowie wzięli udział w pokazie technologii budowy ścian w systemie Porotherm Dryfix umożliwiającym łączenie pustaków za pomocą zaprawy w postaci układanej pasmami pianki.
Po intensywnym zwiedzaniu oraz pokazie systemu Dryfix zaproszono uczestników wycieczki na obiad, który zakończył wycieczkę autokarową w polskiej filii austriackiego producenta.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com