Wycieczka do Warszawy – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Wycieczka do Warszawy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniach 9-10 grudnia 2017 roku Szkolny Klub Turystyczny zorganizował świąteczną wycieczkę do Warszawy. Pierwszego dnia naszej wyprawy obejrzeliśmy m.in. Plac Zamkowy, katedrę, rynek oraz Pomnik Małego Powstańca. Duże wrażenie zrobiła na nas zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Zauroczyła nas świąteczna atmosfera panująca na Krakowskim Przedmieściu – kolędy i piosenki świąteczne, biało-czerwona choinka przed Pałacem Prezydenckim i dekoracje składające się z tysięcy lampek, które w tym dniu zostały zapalone po raz pierwszy. Świetlne dekoracje na Krakowskim Przedmieściu nie były jedynymi, które w tym dniu oglądaliśmy. Pod wieczór odwiedziliśmy bowiem Królewskie Ogrody Światła w Wilanowie, które zachwyciły nas bajkowymi instalacjami świetlnymi. Wieczorem mieliśmy okazję poczuć się jak VIP na Stadionie Narodowym, zwiedzając m.in. loże, stanowiska komentatorskie i szatnie zawodników. Nasze niedzielne zwiedzanie koncentrowało się głownie na sztuce i historii. Rano przespacerowaliśmy się po warszawskich Łazienkach, gdzie obejrzeliśmy m.in. jeden z najlepiej zachowanych teatrów dworskich – Teatr Stanisławowski w Starej Oranżerii. Następnie zwiedziliśmy zamek królewski oraz odbyliśmy podróż przez wieki obecności Żydów w Polsce w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Jak zawsze dopisywały nam humory, mimo zimna pogoda również nie zawiodła. I jak zawsze na końcu wyjazdu pojawiło się pytanie – kiedy i dokąd następnym razem. Tego na razie nie zdradzimy, ale już teraz zapraszamy na wycieczki w drugim semestrze.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com