I Szkolny Konkurs dla Młodych Tłumaczy – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

I Szkolny Konkurs dla Młodych Tłumaczy

technik_budownictwa_poznan_001
technik_budownictwa_poznan_002
technik_budownictwa_poznan_003
technik_budownictwa_poznan_004
technik_budownictwa_poznan_005
technik_budownictwa_poznan_008
technik_budownictwa_poznan_009
technik_budownictwa_poznan_0010

Dnia 29.11.2017 odbył się I Szkolny Konkurs dla Młodych Tłumaczy. Początkowo zgłosiło się 13 chętnych, ostatecznie w konkursie wzięło udział 10 uczniów. Przy pomocy słowników w formie papierowej zmagali się oni z tekstem źródłowym w wybranym przez siebie języku: angielskim, niemieckim lub hiszpańskim, które to teksty musieli przełożyć na język polski. Oczywiście nie wolno było używać słowników elektronicznych i translatorów.

Po ocenieniu tłumaczeń przez nauczycielskie jury w składzie: Katarzyna Pittner, Karolina Nowakowska i Maciej Burdziński ogłoszono wyniki konkursu.

W kategorii języka angielskiego wyróżnienie otrzymała Anna Maria Jóźwiak z klasy 3ct, w kategorii języka niemieckiego Sylwia Zielińska z 2at i w kategorii języka hiszpańskiego Mateusz Młodzikowski z 2at.

Z pewnością było to dla uczniów ciekawe doświadczenie, mogli bowiem spróbować swych sił w pozornie łatwej sztuce translatorskiej. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Maciej Burdziński


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com