Wizyta Konsula Honorowego Republiki Federalnej Niemiec – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Wizyta Konsula Honorowego Republiki Federalnej Niemiec

wizyta-konsula-niemiec-2019-6
wizyta-konsula-niemiec-2019-7
wizyta-konsula-niemiec-2019-5
wizyta-konsula-niemiec-2019-4
wizyta-konsula-niemiec-2019-2
wizyta-konsula-niemiec-2019-1

W piękną październikową środę 23.10.2019 mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć w naszej auli Konsula Honorowego Republiki Federalnej Niemiec w Poznaniu – p. Christopha Garschynskiego.
Celem spotkania było przedstawienie uczniom struktury i zadań przedstawicielstw dyplomatycznych, czyli ambasad i konsulatów oraz omówienie funkcji i roli ambasadorów oraz konsulów, ze szczególnym uwzględnieniem tych placówek utrzymywanych w Polsce przez RFN. Nasz znakomity gość ciekawie opowiadał o swojej funkcji i czynnościach, które wykonuje wypełniając obowiązki konsula honorowego.
Funkcja konsula honorowego jest jak sama nazwa wskazuje funkcją honorową, sprawowaną bez wynagrodzenia, ale p. Christoph Garschynski wykonuje również swój zawód – co ciekawe w Polsce radcy prawnego, a w Niemczech adwokata. W tym względzie uczniowie nasi otrzymali również garść informacji na temat pracy w tych zawodach prawniczych, co dopełniło aspekt doradztwa zawodowego, który był celem nadrzędnym tego spotkania.
Dodatkowo p. Konsul wskazał także na rolę znajomości języków obcych w karierze zawodowej i zachęcał młodzież do uczenia się języków, nie tylko z książki, ale również języka żywego, do czego jest wiele możliwości, chociażby podczas wyjazdów zagranicznych (np. praktyki uczniowskie).
Mamy nadzieję na kontynuowanie tej owocnie rozpoczętej współpracy.  

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com