Program „Młodzi głosują” – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Program „Młodzi głosują”

mg2
mg1
mg3

Miło nam poinformować, iż nasza Szkoła – wraz z ponad 900 innymi szkołami w całym kraju – wzięła udział w programie edukacyjnym „Młodzi głosują”. Organizatorem programu było Centrum Edukacji Obywatelskiej z siedzibą w Warszawie, a partnerem merytorycznym przedsięwzięcia – Uniwersytet SWPS. Program „Młodzi głosują” to akcja o wieloletniej tradycji. Towarzyszy wszystkim wyborom państwowym od 1995 r., a jej celem jest dostarczenie młodzieży wiedzy na temat uprawnień Sejmu i Senatu, wyborów oraz ordynacji wyborczych. W ramach przedsięwzięcia uczennice klasy 3b przeprowadziły w szkole sondaż wyborczy, kampanię profrekwencyjną i symulację wyborów, a następnie wprowadziły wyniki na platformę projektu, gdzie przeanalizował je ekspert. Program „Młodzi głosują” zachęcił naszych uczniów do uczestnictwa w życiu publicznym i  dał doświadczenie aktywności obywatelskiej.

Mateusz Hurysz

Marcin Nowak

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com