„SZTUKA CENNIEJSZA NIŻ ZŁOTO”! – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

„SZTUKA CENNIEJSZA NIŻ ZŁOTO”!

sztuka-cenniejsza-niz-zloto-1
sztuka-cenniejsza-niz-zloto-2
sztuka-cenniejsza-niz-zloto-3
sztuka-cenniejsza-niz-zloto-4
sztuka-cenniejsza-niz-zloto-5
sztuka-cenniejsza-niz-zloto-6

KINGA JĘDRZEJCZAK z II CT FINALISTKĄ KONKURSU „SZTUKA CENNIEJSZA NIŻ ZŁOTO”!

W czwartek 11 stycznia w Muzeum Narodowym w Warszawie odbył się finał IV Ogólnopolskiego konkursu wiedzy z historii sztuki  „Sztuka cenniejsza niż złoto”, organizowanego co dwa lata przez Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. W. Gersona w Warszawie, pod patronatem Dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie i Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej . Zmagania uczestników dotyczyły polskich formacji awangardowych Dwudziestolecia Międzywojennego i polegały na napisaniu eseju pt. „Formiści-poranek awangardy”, rozwiązaniu trudnego testu i wygłoszenia prezentacji o znaczeniu twórców dwudziestolecia dla sztuki polskiej drugiej połowy XX wieku. Biorący udział w konkursie i ich opiekunowie mieli okazję obejrzeć wystawę czasową „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” i nowo otwartą Galerię Wzornictwa Polskiego.

Kindze  serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Elwira Burzyńska


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com