Spotkanie z przedstawicielami firmy KONBET Poznań – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Spotkanie z przedstawicielami firmy KONBET Poznań

zsb1.poznan.pl 002
zsb1.poznan.pl 0019
zsb1.poznan.pl 004
zsb1.poznan.pl 0016
zsb1.poznan.pl 007
zsb1.poznan.pl 0012

We wtorek, 14 czerwca 2017 r., z inicjatywy „Stowarzyszenia RYBAKI 17” w auli szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas technikum z przedstawicielami firmy KONBET Poznań (panowie Krystian Tórz oraz Wiktor Witkowski).

Jest to zakład prefabrykacji elementów budowlanych specjalizujący się głównie w produkcji stropów (m. in. płyty stropowe strunobetonowe, lekkie stropy panelowe SMART, stropy zespolone gęstożebrowe VECTOR, stropy typu FILIGRAN, systemy stropowe MASTER, TERIVA, do tego nadproża strunobetonowe oraz kształtki wieńcowe, a także pełna gama asortymentu uzupełniającego itp.). Z technicznego punktu widzenia są to jedne z najistotniejszych elementów konstrukcyjnych w budynkach m. in. dlatego prelekcja ta wzbudziła spore zainteresowanie naszej młodzieży, która licznie skorzystała z materiałów informacyjnych dostarczonych przez firmę KONBET.

Dodatkowo prelegenci przedstawili również przykładowe ścieżki kariery zawodowej w zakładzie, który reprezentują zaznaczając fakt, iż sami są absolwentami techników budowlanych (pan Krystian Tórz ukończył naszą szkołę w roku 2013, zaś pan Wiktor Witkowski nieco później Technikum Budowlane w Śremie).

Po prelekcji, podczas rozmów toczonych w kameralnym gronie z udziałem dyr. Krzysztofa Kubiaka, kier. praktyk Rafała Hardzińskiego oraz prezesa Stowarzyszenia RYBAKI 17 Marka Wrzesińskiego, dyskutowano podjęcie rozmów z prezesem w zakładu KONBET Poznań w kwestii nawiązania szerszej współpracy w oparciu o możliwość podjęcia zewnętrznych praktyk budowlanych dla uczniów naszego technikum.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com