Spotkania z Irlandią – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Spotkania z Irlandią

spotkania-z-irlandia-2019-1
spotkania-z-irlandia-2019-2
spotkania-z-irlandia-2019-3
irlandia___logo___fki

Przez chwilę w naszej szkole zrobiło się naprawdę zielono. A wszystko za sprawą Pani Justyny Mazurek-Schramm, wiceprezes Fundacji Kultury Irlandzkiej, która zabrała nas na spacer po Zielonej Wyspie. Tym samym rozpoczęliśmy projekt edukacyjny „Irlandia w szkole”, realizowany pod patronatem Konsula Honorowego Irlandii w Poznaniu. Celem projektu jest przybliżenie uczniom kultury i historii Irlandii, a motywem przewodnim poezja irlandzkiego noblisty Seamusa Heaney. Wszyscy z zainteresowaniem słuchaliśmy ciekawostek o św. Patryku, tańcu irlandzkim, Klifach Moheru czy Grobli Olbrzyma. W projekcie czekają na nas liczne atrakcje – konkursy, imprezy dedykowane Irlandii i lekcje online z Irlandczykami. Już nie możemy się doczekać…

Marcin Nowak

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com