Roger Sławski i jego epoka – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Roger Sławski i jego epoka

roger-slawski-i-jego-epoka-2019-1
roger-slawski-i-jego-epoka-2019-2
roger-slawski-i-jego-epoka-2019-3
roger-slawski-i-jego-epoka-2019-4
roger-slawski-i-jego-epoka-2019-5
roger-slawski-i-jego-epoka-2019-6
roger-slawski-i-jego-epoka-2019-7
roger-slawski-i-jego-epoka-2019-8
roger-slawski-i-jego-epoka-2019-9
roger-slawski-i-jego-epoka-2019-10
roger-slawski-i-jego-epoka-2019-11
roger-slawski-i-jego-epoka-2019-12
roger-slawski-i-jego-epoka-2019-13
roger-slawski-i-jego-epoka-2019-14
roger-slawski-i-jego-epoka-2019-15
roger-slawski-i-jego-epoka-2019-16
roger-slawski-i-jego-epoka-2019-17
roger-slawski-i-jego-epoka-2019-18

23 października uczniowie klasy IIIDT wraz z Panią Profesor Dorotą Rajewską-Durniewicz uczestniczyli w III Konferencji z cyklu „Roger Sławski i jego epoka” zatytułowanej Gospodarze i twórcy PeWuKi. Konferencję zorganizowali: Wielkopolska Izba Budownictwa, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Politechnika Poznańska Zespół Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

W czasie dwóch sesji wysłuchaliśmy wykładów o wystawie, wpływie tej wystawy na sytuację gospodarczą w Poznaniu i Polsce, plakacie w okresie PeWuKi, konstrukcji żelbetowej pawilonu wystawowego, w którym odbywała się konferencja. W drugiej części przedstawiliśmy swoją prezentację, w której pokazaliśmy związki naszej szkoły z Rogerem Sławskim i PeWuKą. Przy projektowaniu niektórych obiektów zbudowanych na wystawę uczestniczyli  nasi nauczyciele i absolwenci. Wybraliśmy trzech: nauczyciel Kazimierz Ruciński (hotel Polonia), absolwent i nauczyciel Łucjan Weichert (Palmiarnia), absolwent Jan Cieśliński (Pawilon Przemysłu Cukrowniczego). Dla tego ostatniego obiektu uczniowie klasy IIIDT przygotowali film z wykonania makiety, a Jakub Zajadacz z klasy IVCT wykonał graficzne „wariacje” na temat Palmiarni. Wszyscy gratulowali nam prezentacji.

Na zakończenie zwiedziliśmy wystawę o PWK, a uczniowie wzięli udział w grze miejskiej. Nasze dziewczyny zajęły trzecie miejsce i otrzymały okolicznościowe wydawnictwo o wystawie.

W przyszłym roku kolejna konferencja związana będzie z pałacami i dworami w Wielkopolsce.

Notatkę przygotowała Dorota Rajewska-Durniewicz

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com