Prelekcja PTG na UAM – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Prelekcja PTG na UAM

zsb1_poznan_001
zsb1_poznan_002
zsb1_poznan_003
zsb1_poznan_004
zsb1_poznan_005
zsb1_poznan_006

11 stycznia 2018r. przedstawiciele  klasy  II A z opiekunem p. Kamilą Krzesińską, byli  na bardzo ciekawej prelekcji prof. UAM dr hab. Renaty Graf pt.: ” Zagrożenia i ryzyko powodziowe-czyli zanim powódź nas zaskoczy”, która odbyła  się  w Collegium Geographicum  z okazji 100-lecia Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Dowiedzieliśmy się  wiele o rodzajach powodzi, zarządzaniu ryzykiem powodziowym, konsekwencjach i powtarzalności zjawiska.  Pierwsza wzmianka o powodzi na terenie Polski  to zapis w Kronice  Długosza z 988 roku. Według Adalberga (1894 ) ” Kto mieszka blisko wody, przygotuje sie na szkody” stąd ciągły monitoring stanu wody na rzekach. Na Warcie  stan alarmowy to 500 cm ,a nasz kraj jest  w średniej strefie zagrożeń na tle Europy.   Wykład poszerzył naszą wiedzę na temat powodzi i minimalizacji jej skutków.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com