Mistrz widziany oczami ucznia – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Mistrz widziany oczami ucznia

zsb1_poznan_001
zsb1_poznan_002

Mistrz widziany oczami ucznia – Rzecz o Honorowym Obywatelu Miasta Poznania, historyku prof. dr. hab. Lechu Trzeciakowskim

Nauczyciel naszej szkoły, mgr Mateusz Hurysz opublikował na pierwszą rocznicę śmierci Prof. dr. hab. Lecha Trzeciakowskiego (7 01 2017 – 7 01 2018) książkę, która jest pierwszą  samodzielną publikacją poświęcona osobie śp. Profesora.

Kto chce się dowiedzieć, jakim był naprawdę historykiem, nauczycielem, mistrzem i wreszcie CZŁOWIEKIEM – odnajdzie to wszystko w niniejszym wydawnictwie.

Autor, który pozostał najmłodszym uczniem śp. prof. Trzeciakowskiego opisuje z perspektywy ostatnich dziesięciu lat życia Profesora niepowtarzalną atmosferę prowadzonych przez niego seminariów, których dziś już nie ma…

Obowiązkowa lektura dla wszystkich poznaniaków, Wielkopolan, studentów i pasjonatów historii.

Okładkę publikacji można obejrzeć w załączniku, natomiast jeden egzemplarz został podarowany przez autora dla biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Budownictwa nr 1 w Poznaniu. Ponadto fotografia przedstawia uczniów, znanych historyków poznańskich. Dziś są to profesorowie i pracownicy naukowi wraz z wdową Panią Ewą Trzeciakowskiego nad grobem Honorowego Obywatela Miasta Poznania na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan w dniu pierwszej rocznicy śmierci Profesora.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com