“O czym szumią wierzby?” – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

“O czym szumią wierzby?”


Tego dowiedzieli sie uczniowie klasy II A,  wraz z opiekunem ,Panią Kamilą Krzesińską , na warsztatach w Ogrodzie Botanicznym ,w ramach XXI Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Po prezentacji na temat zadrzewień śródpolnych  i  ich znaczenia w krajobrazie wiejskim, poznane gatunki drzew odszukaliśmy  na spacerze po ogrodzie. Poznaliśmy także historię głazu narzutowego, przywleczonego przez lądolód na Ziemię Lubuską  i jego 5-dniową podróż do Poznania , do miejsca, gdzie można go dzisiaj podziwiać. Kiedy oko się już nasyciło pięknem kwitnących drzew i krzewów zostaliśmy zaproszeni na degustację wytworów przyrody: naparu z lipy, głogu i czarnego bzu oraz dżemu z dzikiej róży, mirabelki, czarnego bzu i jarzębiny. Było przepysznie i zdrowo.

Fotorelacja  nieco odda klimat naszej wyprawy.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com