Lekcja europejska w XXI LO im. gen. Władysława Andersa – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Lekcja europejska w XXI LO im. gen. Władysława Andersa

zsb1.poznan.pl 002
zsb1.poznan.pl 003
zsb1.poznan.pl 004
zsb1.poznan.pl 005
zsb1.poznan.pl 007
zsb1.poznan.pl 008
zsb1.poznan.pl 009
zsb1.poznan.pl 0010
zsb1.poznan.pl 001

Kończy się rok 2018, a za nim witamy się już z datą 2019.

W ostatnim tygodniu zajęć szkolnych odbyły się lekcje europejskie na temat „Parlamentu Europejskiego”. Na zaproszenie nauczyciela Mateusza Hurysza przyszła dziś Pani Judyta Wolniaczyk z Europe Direct Poznań. Lekcje do tej ważnej instytucji pod kątem wyborów majowych 2019 zostały przeprowadzonych w klasie 1 A, 2 A oraz 3 C1 i 2 C. Na każdej lekcji młodzież licealna dowiedziała się jak rzeczywiście funkcjonuje europejski parlament. Ponadto uczniowie zmierzyli się z ćwiczeniem matematycznym podczas ustalania liczby europarlamentarzystów. Na końcu każdych zajęć były również rozdawane materiały informacyjne – „Unia Europejska – czym jest i czym się zajmuje”. Mając nadzieję, że nie była to ostatnia wizyta pracowników Europe Direct Poznań, składam podziękowania dla Pani Judyty Wolniaczyk za poświęcony czas i przedstawienie ciekawej i trudnej tematyki.

mgr Mateusz Hurysz


 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com