Konkurs „Deutschkuns(z)t” – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Konkurs „Deutschkuns(z)t”


Dnia 05.04.2018r. w naszej szkole odbył się już III Konkurs Języka Niemieckiego „Deutschkuns(z)t”. Brali w nim udział uczniowie gimnazjów z Poznania i powiatu poznańskiego oraz po raz pierwszy uczniowie klas 7 ze szkół podstawowych. Ich występy konkursowe musiały być zaprezentowane w języku niemieckim. Uczestnicy konkursu mogli wybrać w tym roku dwie kategorie konkursowe: słowo mówione (scenka teatralna albo recytacja wiersza lub prozy) i słowo śpiewane (piosenka wykonana z podkładem muzycznym albo przy akompaniamencie instrumentów).

W konkursie wzięło udział 16 zespołów z 12 szkół, w sumie zaprezentowało się 30 uczniów. W skład jury weszli:  p. Danuta Połczyńska-Nowak (śpiewaczka operowa, nauczycielka śpiewu i gry na instrumentach klawiszowych), a z naszej szkoły p. Przemysław Duda i p. Maciej Burdziński (przewodniczący). Poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy, co nas niezmiernie cieszy. W czasie obrad jury uczestnicy wraz z opiekunami wzięli udział w zabawach językowych. Atmosfera była bardzo dobra i wszyscy świetnie się bawili. Cały konkurs znakomicie poprowadziła Natalia Muszyńska z 3a. Nagrody wręczył osobiście p. Dyrektor naszej szkoły.

A wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria „słowo mówione”:

I miejsce

Gimnazjum nr 4 w Poznaniu – zespół w składzie: Urszula Leszczyńska, Zofia Rogacka-Trojak oraz Franciszek Paszyński – za scenkę „Schneewittchen und der eine Zwerg”.

II miejsce

Zespół Szkół Komunikacji (uczennica klasy gimnazjalnej) w Poznaniu – Natalia Urban za recytację wiersza Ericha Kästner`a „Ich bin die Zeit”.

III miejsce

Szkoła Podstawowa nr 4 w Luboniu – zespół w składzie: Jakub Adam, Piotr Bartkowiak i Bruno Czechowicz – przedstawili recytację pod tytułem „Die Geschichte vom fliegenden Robert”.

Kategoria „słowo śpiewane”:

I miejsce

Szkoła Podstawowa nr 78 w Poznaniu – Aleksandra Gąsiorowska – za utwór „Wovon träumst du nachts” Roger`a Cicero.

II miejsce

Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia nr 2 w Poznaniu – zespół w składzie: Julia Gajewska, Lena Baranowska i Anastazja Nurek za piosenkę ludową „Heut kommt der Hans zu mir”.

III miejsce

Szkoła Podstawowa nr 45 w Poznaniu – zespół w składzie: Weronika Muszyńska, Zofia Wejner i Kornelia Konys – za utwór „Wie schön du bist” z repertuaru Sarah Connor.

Nagrodę specjalną jury otrzymała Urszula Leszczyńska z Gimnazjum nr 4 za swój znakomity występ w roli macochy w przedstawieniu „Królewna Śnieżka i jeden krasnoludek”

Wykonawcy, którzy zajęli pierwsze trzy  miejsca w każdej kategorii otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez wydawnictwa Klett i Wagros, a dodatkowo zwycięzcy poszczególnych kategorii i osoba specjalnie wyróżniona mogły cieszyć się nagrodami oraz osobistą dedykacją, które przekazała na konkurs Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda!

Organizatorzy:

Wiesława Metello-Kasprzyk, Maciej Burdziński


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com