Jakub Rybicki i jego podróż przez zamarznięte Jezioro Bajkał – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Jakub Rybicki i jego podróż przez zamarznięte Jezioro Bajkał

zsb1.poznan.pl_32
zsb1.poznan.pl_30
zsb1.poznan.pl_34
zsb1.poznan.pl_70
zsb1.poznan.pl_18
zsb1.poznan.pl_8
zsb1.poznan.pl_5
zsb1.poznan.pl_2
zsb1.poznan.pl_73
zsb1.poznan.pl_51
zsb1.poznan.pl_48
zsb1.poznan.pl_71
zsb1.poznan.pl_5
zsb1.poznan.pl_1
zsb1.poznan.pl_2
zsb1.poznan.pl_4
zsb1.poznan.pl_23
zsb1.poznan.pl_21

Pan Jakub Rybicki , znany podróżnik, fotografik odwiedził naszą szkołę i przedstawił, w niezwykły sposób, relację ze swojej podróży przez zamarznięte Jezioro Bajkał, której dokonał wraz ze swoim kolegą na rowerze. Uczniowie usłyszeli niezwykłe historie, które przytrafiły się na trasie trzytygodniowej wyprawy po lodzie. Jak spędza się dzień  w  trzydziestostopniowym mrozie, jak i co się je, ile można dziennie przejechać kilometrów?  To najczęściej zadawanie pytania. Te i inne wątpliwości zostały rozwiane podczas niezwykle ciekawej prelekcji. Zdjęcia i fragmenty filmów ,oprawione niezwykłym komentarzem zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte przez uczniów. Całej opowieści przysłuchiwał się ” niemy ” świadek tych podróży, czyli rower naszego gościa, na którym przemierzył J. Bajkał . Po zakończeniu   wystąpienia ,autor zaprezentował swoją książkę, będąca relacją z podróży. Oto jak sam o niej mówi:

” Od autora:
Wśród licznych pytań dotyczących wycieczki chyba najwięcej dotyczy słynnych syberyjskich mrozów.
– A czy było wam zimno? (Było.) A kiedy najzimniej? (w nocy -35?C.) A nie baliście się tych mrozów? (Nie.) A nie pęka nic od takiego zimna? (Pęka.) A białe niedźwiedzie widzieliście? (Nie.)
Tak więc książka jest o zimnie.”

No koniec zainteresowana młodzież zadawała bardzo szczegółowe pytania a nasz gość chętnie na nie odpowiadał.

Mamy nadzieję ,że Pan Jakub Rybicki znajdzie czas między kolejnymi wyprawami( a planuje następne) i odwiedzi nas ponownie, z  kolejną fascynującą opowieścią o ciekawych miejscach na Ziemi “przejechanych” rowerem.

Organizacją spotkania zajęła się Pani mgr Kamila Krzesińska, nauczycielka geografii w naszej szkole.

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com