Festiwal Nauki i Sztuki – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Festiwal Nauki i Sztuki

IMG_9030
IMG_9064
IMG_9060
IMG_9035
IMG_9032
IMG_9069

18 i 20 kwietnia uczniowie z klasy 1A i 1C uczestniczyli w wykładach organizowanych w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki.

Podczas dwóch wykładów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu prezentowane były tematy: EKONOMIA DLA NIEEKONOMISTÓW – 45-MINUTOWA OPOWIEŚĆ O GOSPODAROWANIU” oraz „DLACZEGO W POLSCE I NA ŚWIECIE DZIAŁAJĄ PARABANKI? – ANALIZA PRZYCZYN I SKUTKÓW OMIJANIA PRAWA BANKOWEGO”. W pierwszym wykładzie mgr Marcin Bielicki stwierdził, że każdy z nas jest ekonomistą – wykorzystał przykłady z życia codziennego, popkultury i gier wideo, aby to udowodnić.

Natomiast dr Krzysztof Waliszewski powiedział, że obserwowane w Polsce i zagranicą przypadki wzmożonej aktywności parabanków skłaniają do zadania pytania: dlaczego te instytucje istnieją, mimo że przynoszą klientom straty?

Natomiast 20 kwietnia 2016 r. na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Auli Maximum Collegium Iuridicum Novum wysłuchaliśmy kilku wykładów: „Dowód osobisty i prawo jazdy, czyli pierwsze kroki w dorosłość”, “Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakie pułapki zastawia na internautę prawo autorskie?”, „Jak chronić i promować swój wizerunek w sieci?”, „Czy i kiedy selfie może być przedmiotem praw autorskich?”.

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com