Dzień Profilaktyki – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Dzień Profilaktyki

dzein-profilaktyki-2018 001

17 października w ramach Dnia Profilaktyki gościliśmy w naszej szkole DRUŻYNĘ SZPIKU. Podczas spotkania, oprócz informacji dotyczących przebiegu białaczki i sposobów jej leczenia można było się dowiedzieć w jaki sposób zostać dawcą, jakie są metody oddania szpiku i na czym one polegają.

Akcja odbiła się dużym echem szczególnie wśród maturzystów, którzy podczas indywidualnych rozmów z wolontariuszami deklarowali chęć zarejestrowania się oraz oddawania krwi, która jest bardzo potrzebna i często niezbędna dla osób chorych na różnego rodzaju białaczki. Podczas spotkania poruszyliśmy również temat transplantologii i oświadczenia woli dot. wyrażenia zgody na pobranie po śmierci tkanek i narządów do przeszczepienia.

Podczas Dnia Profilaktyki obok tematu dotyczącego przeszczepów, poruszony został również problem nadużywania alkoholu oraz jego negatywnego wpływu na różne sfery życia człowieka: zdrowia, psychiczną, społeczną i finansową.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com