Zawody sportowo-ratownicze dla szkół ponadgimnazjalnych – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Zawody sportowo-ratownicze dla szkół ponadgimnazjalnych


Zawody Sportowo-Ratownicze dla szkół ponadgimnazjalnych organizowane od 11 lat przez Wydział Zarządzania i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania, są zawsze dwuetapowe. Pierwszy etap odbył się 12 czerwca i składał się z 2 konkurencji: testu wiedzy z zagadnień ochrony ludności i strzelania z broni pneumatycznej. Drugi etap odbył się pierwszy raz na terenie Parku Tysiąclecia

i składał się z 9 konkurencji:  porażenie prądem na drabinie połączone z upadkiem, zasłabnięcie kobiety w ciąży, wypadek motocyklisty, poparzenie substancją płynną pozostającą na ubraniu
i skórze, rzut piłką lekarską na odległość, rozpieracz ramieniowy, ubranie specjalne, strażacka jenga, okulary symulujące upojenie alkoholowe.

W zawodach brało udział 8 trzy osobowych zespołów. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Krzysztoń, Tobiasz Łukaszyk i Jakub Rój (wylosowali nr 7 na koszulce lidera grupy) wszyscy z klasy 1TB i choć nie znaleźli się w pierwszej trójce, ale też nie byli ostatnią drużyną, to bardzo ambitnie podchodzili do każdej konkurencji. Dyplom dla szkoły wraz z gratulacjami osobiście wręczał dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa dr Witold Rewers.

Jako szkoła możemy być z nich dumni, za co serdecznie dziękuje Marek Grzegorz Nowak.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com