XVI Międzyszkolny Konkurs Kolędy i Piosenki Obcojęzycznej – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

XVI Międzyszkolny Konkurs Kolędy i Piosenki Obcojęzycznej


Dnia 16.01. 2018 dwie uczennice  naszej szkoły z kl. I dt  Patrycja Ochowiak i Patrycja Majchrzak wzięły udział w XVI  Międzyszkolnym Konkursie Kolędy i Piosenki  Obcojęzycznej.   Koncert  i  konkurs  jednocześnie  odbył się w kameralnej auli  XI Liceum im. Jana i Jadwigi  Zembrzuskich w Poznaniu.

W konkursie wzięło udział  14 solistów i 10 zespołów z wielu poznańskich szkół. Najpopularniejszym językiem był zdecydowanie język  angielski,  jednak nie zabrakło też  utworów  w języku niemieckim , francuskim  a nawet japońskim.  Nasze dziewczyny zaśpiewały  piosenkę  Britney Spears  ,, My only Wish (This Year)’’.

Laureatem konkursu został  pięcioosobowy zespół   z  VI  Liceum im. Jana Paderewskiego  a  więc  w przyszłym roku to tam odbędzie się kolejna edycja konkursu.  Już dziś  zapraszamy osoby śpiewające lub grające na instrumentach  do  zaprezentowania swoich umiejętności w przyszłym roku.  Ulica Krakowska niedaleko.

J. Jóźwiak i A. Kańska


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com