Wykład „Podstawy medycyny wschodu” – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Wykład „Podstawy medycyny wschodu”

received_302683780432381
received_347358575867471

W dniu 6 lutego 2019r. odbył się wykład prowadzony przez Dr Łukasza Kościńskiego pt.: „Podstawy medycyny wschodu”. Klasy o profilu prozdrowotnym poznały tajniki medycyny chińskiej dowiadując się m. in.,  iż warunkiem zachowania zdrowia jest równowaga między yin i yang – siłami, które można odnaleźć w całym wszechświecie.  Przedstawiona została chińska teoria Pięciu Elementów, nazywaną „teorią wzajemnych wpływów między człowiekiem a naturą”. Światem (także ludzkim ciałem) rządzi pięć żywiołów. Są to: Drzewo, Ogień, Ziemia, Metal i Woda. Kiedy siły te pozostają w harmonii, wszystko działa sprawnie. Klasy były bardzo zainteresowane poznaniem alternatywnego dbania o swoje zdrowie.

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com