Wycieczka nad Bzurę – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Wycieczka nad Bzurę

btrhdr
rbthdr
btrhdr
btrhdr
btr
btrhdr
btr
btr
btr
btrhdr
btrhdr
btr

W środę 12 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły, jak co roku, uczestniczyli w wycieczce nad Bzurę śladami 15 Pułku Ułanów Poznańskich. Wyjechaliśmy rano z Poznania, aby uczcić pamięć poległych w walce o niepodległość oraz odwiedzić miejsca ich spoczynku, takie jak np. cmentarz we Wrześni. Był to nasz pierwszy przystanek. Został tam pochowany gen. Roman Abraham, który był dowódcą Wielkopolskiej Brygady Kawalerii. Głównym celem naszej podróży była miejscowość Ziewanice, gdzie w czasie walk zginął dowódca 15 Pułku Ułanów pułkownik T. Mikke. Przy kamieniu upamiętniającym śmierć dowódcy odbył się uroczysty apel, a następnie msza polowa. Później udaliśmy się na poczęstunek przygotowany przez lokalną społeczność. Ostatnim etapem naszego wyjazdu było odwiedzenie grobów poległych, którzy spoczęli na okolicznych cmentarzach. W drodze powrotnej dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o Ułanach. Po kilkugodzinnej podróży, późnym wieczorem, wróciliśmy do Poznania.

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com