Wycieczka Kraków, Zakopane – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Wycieczka Kraków, Zakopane

zsb1-poznan-pl_10
zsb1-poznan-pl_9
zsb1-poznan-pl_8
zsb1-poznan-pl_7
zsb1-poznan-pl_6
zsb1-poznan-pl_5
zsb1-poznan-pl_4
zsb1-poznan-pl_3
zsb1-poznan-pl_2
zsb1-poznan-pl_1
zsb1-poznan-pl_19
zsb1-poznan-pl_18
zsb1-poznan-pl_17
zsb1-poznan-pl_16
zsb1-poznan-pl_15
zsb1-poznan-pl_14
zsb1-poznan-pl_13
zsb1-poznan-pl_11

Dni między 10 a 12 października klasy IIIAT i IIICT wraz z wychowawczyniami spędziły w Krakowie i Zakopanem. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Pomnika Grunwaldzkiego i zdjęcia z Janem Matejką, by później pod opieką przewodnika przejść ulicami Starego Miasta. Widzieliśmy Barbakan, Bramę Floriańską, wysłuchaliśmy hejnału z wieży kościoła Mariackiego, przeżyliśmy próbę (nieudaną) zakucia w kajdany jednego z naszych kolegów. Deszcz nie przeszkodził nam w podziwianiu Sukiennic i Collegium Maius, najstarszego budynku Akademii Krakowskiej. Zatrzymaliśmy się przy „oknie papieskim”, zobaczyliśmy niezwykłe witraże Stanisława Wyspiańskiego w kościele Ojców Franciszkanów, najstarszy w Krakowie barokowy kościół jezuicki pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła i romański świętego Andrzeja. Nie mogło zabraknąć wspólnej fotografii pod pomnikiem Mickiewicza. Wieczorem dotarliśmy do Zakopanego. Ranek przywitał nas chmurami, niestety tylko oczyma wyobraźni widzieliśmy Giewont. Drogą pod Reglami dotarliśmy do Wielkiej Krokwi, po drodze mijając wejścia do malowniczych tatrzańskich dolin. Niektórzy wykorzystali leżące resztki śniegu w charakterystyczny dla zimy sposób, by uatrakcyjnić innym spacer. Wszystkich zachwyciła Kaplica na Jaszczurówce, dzieło twórcy stylu zakopiańskiego Stanisława Witkiewicza. Schodząc Krupówkami minęliśmy tamtejsze Technikum Budowlane. Cmentarz Na Pęksowym Brzyzku skłonił nas do zadumy. Ostatni dzień spędziliśmy na zwiedzaniu katedry na Wawelu, narodowej nekropolii. Mamy nadzieję, że serce dzwonu Zygmunta spełni nasze marzenia. Powrót pociągiem do Poznania spędziliśmy na wspólnym rozwiązywaniu krzyżówek, czym wzbudziliśmy ogromne zainteresowanie pasażerów. Mamy nadzieję, że nie jest to nasza ostatnia wyprawa.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com