Wycieczka do Warszawy – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Wycieczka do Warszawy

23
28
24
20
17
16
15
12
11
06
04
03

W dniach 12 – 13 marca 2016 roku w ramach działalności Szkolnego Klubu Turystycznego udaliśmy się na wycieczkę do Warszawy.
Sobotnie zwiedzanie rozpoczęliśmy od Placu Zamkowego, Archikatedry pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela oraz rynku Starego Miasta. Na ulicy Kanonia, zgodnie z przesądem (aby zapewnić sobie szczęście) okrążyliśmy trzykrotnie zabytkowy dzwon. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie przez ponad trzy godziny mogliśmy dowolnie eksperymentować oraz zgłębiać tajniki nauk ścisłych. Po przywitaniu się z warszawską Syrenką nad brzegiem Wisły, wjechaliśmy na 30 piętro najwyższego budynku w Warszawie, by z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki podziwiać panoramę stolicy. Sobotnie zwiedzanie miasta zakończyliśmy wizytą na Stadionie Narodowym, gdzie w trakcie „trasy ekskluzywnej”, mięliśmy okazję obejrzeć m.in. szatnie zawodników, pomieszczenia odnowy biologicznej czy loże vipowskie. Tym, którzy mięli odwagę wejść na samą koronę stadionu, niezapomnianych wrażeń dostarczył widok na cały stadion i płytę boiska.
Niedzielne zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po warszawskich Łazienkach, gdzie nasze zainteresowanie wzbudziły nie tylko znajdujące się tam perełki architektury, ale również zamieszkujące park zwierzęta (wiewiórki i pawie). W dniu tym zwiedziliśmy również Muzeum Powstania Warszawskiego i Zamek Królewski oraz obejrzeliśmy zabytkowe obiekty znajdujące się w pobliżu Krakowskiego Przedmieścia. Po Warszawie poruszaliśmy się środkami komunikacji miejskiej, a jazda metrem była dla niektórych z nas tak sama atrakcyjna jak oglądane zabytki stolicy.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com