Wycieczka do Torunia – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Wycieczka do Torunia

13
02
01
05
04
03
14
12
11
10
09
08
07
06

Celem kolejnej wycieczki zorganizowanej w ramach działalności Szkolnego Klubu Turystycznego w dniach 10 – 11 grudnia 2016 był Toruń, miasto znane ze wspaniałej gotyckiej architektury, smakowitych pierników oraz Mikołaja Kopernika. W trakcie naszego pobytu w Toruniu obejrzeliśmy przepięknie odrestaurowane spichlerze oraz zabytkowy ratusz, zwiedziliśmy najsłynniejsze gotyckie kościoły oraz dom – miejsce urodzin sławnego astronoma. Podczas seansu w Planetarium dowiedzieliśmy się między innymi skąd się biorą dni i noce, cztery pory roku i fazy księżyca. Dzięki zbiorom Muzeum Podróżników im. Tony Halika przenieśliśmy się na krótką chwilę do Ameryki Południowej i Afryki. W „teście prawości” przy Krzywej Wieży sprawdziliśmy naszą uczciwość, w Żywym Muzeum Piernika upiekliśmy tradycyjne toruńskie pierniki. W Domu Legend Toruńskich niektórzy z nas mogli wcielić się w rolę pięknej mieszczki, króla Jagiełły, Bachusa lub Mistrza Krzyżackiego. Pragnąc zagwarantować sobie szczęście na egzaminach i w miłości, pogłaskaliśmy psa Filusia, a wieczorem podziwialiśmy nadwiślańską panoramę miasta, która w 2007 roku została uznana przez internautów za jeden z cudów Polski. W Toruniu dopisywały nam humory i nawet wyjątkowo nieprzychylna, deszczowa aura nie pokrzyżowała naszych planów.


 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com